Երևանում դեկտեմբերի 11-ի, 13-ի և 14-ի ցերեկը, 15-16-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Դեկտեմբերի 12-ին, 13-ի և 14-ի գիշերը սպասվում են տեղումներ, քաղաքի բարձրադիր հատվածներում՝ ձյան տեսքով։ Դեկտեմբերի 12-13-ին առավոտյան ժամերին քաղաքի ցածրադիր հատվածներում հնարավոր է նաև մառախուղ։
Մարզերում դեկտեմբերի 11-ի և 14-ի ցերեկը, 12-ի գիշերը, 15-16-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Դեկտեմբերի 12-ի ցերեկը, 13-14-ին առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ, լեռնային շրջաններում՝ ձյան տեսքով։ Քամին հյուսիսարևմտյան 2-5մ/վ, դեկտեմբերի 12-14-ին առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 17-20մ/վ արագությամբ։
Դեկտեմբերի 12-13-ին Արարատյան դաշտի ցածրադիր հատվածներում առավոտյան ժամերին սպասվում է մառախուղ։ Օդի ջերմաստիճանը դեկտեմբերի 13-14-ին աստիճանաբար կնվազի 4-6 աստիճանով։

Погода в Армении: 13-14 декабря похолодает на 4-6 градусов
Днем 11-го и 14-го декабря, ночью 12-го декабря, а также 15-16 декабря на территории Армении прогнозируется погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды РА.
А днем 12-го, 13-14 декабря в отдельных районах Армении ожидаются осадки, в горных регионах – в виде снега. Утром 12-13 декабря в низинах Араратской долины ожидается туман.
Ветер будет дуть северо-западный со скоростью 2-5 м/с, 12-14 декабря в отдельных регионах республики ожидается усиление ветра с порывами до 17-20 м/с.
13-14 декабря температура воздуха постепенно понизится на 4-6 градусов.
В городе Ереван днем 11-го, 13-го, 14-го декабря, 15-16 декабря ожидается погода без осадков. 12-го, ночью 13-го и 14-го декабря в армянской столице прогнозируются осадки, в высоких точках города – в виде снега. Утром 12-13 декабря в ряде административных районов Еревана возможен туман.