Հեսա Նոր տարի է գալիս, յոթ օրվա բուդը կերանք, էլի թունավորվեցինք. Նիկոլ Փաշինյան
«Մենք պետք է ընդունեք՝ չենք կարողանում մեր երազած արդյունավետությամբ պետական բյուջեի փողերը ծախսել։ Չենք կարողանում»,- կառավարության նիստում ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։
Այնուհետև նա շարունակեց. «Ճշգրիտ, ինչքան դուք եք ձեր ընտանեկան բյուջեն հարսանիք անելիս, ընկերոջը հյուր հրավիրելիս արդյունավետ ծախսում, ճշգրիտ, մի միլիմետր ոչ ավելի, ոչ պակաս, այդքան ճշգրիտ կառավարությունն է բյուջեն ծախսում։
Հլը գնացեք ու տեսեք, թե ամեն հյուր հրավիրելուց հետո ինչքան ուտելիք եք թափում, ինչքան ուտելիք եք փչացնում։ Դեպք է լինում, որ չեք ուզում թափել, ուտում եք, թունավորվում եք. հա, ոնց որ հոտը նորմալ է, այդքան էլ ...
Հեսա Նոր տարի է գալիս, հեսա կսկսեն շտապօգնությունների կալոնաները դեպի թաղամասեր, յոթ օրվա բուդը կերանք, մտածում էինք այս տարի կարող է չթունավորվենք, բայց թարս է, այս տարի էլ թունավորվեցինք»։

Как пережить новогоднее застолье без пищевых отравлений? Рецепт от Пашиняна
Никол Пашинян на заседании правительства 12 декабря посетовал: «Мы должны признать, что нам не удается тратить средства госбюджета с той эффективностью, о которой мечтаем».
«Правительство тратит средства госбюджета точно с той же эффективностью, ни больше, ни меньше, с которой вы тратите свой семейный бюджет при организации свадьбы или при приглашении к себе друга.
Посмотрите, сколько еды портится, сколько еды вы каждый раз выбрасываете после приема гостей. Нередки случаи, когда и не хотите выбрасывать. Вроде принюхались – запах нормальный. А после употребления в пищу происходит отравление.
Новый год уже на пороге, вскоре начнется выезд колонн "Скорой помощи" в кварталы: съели пролежавший 7 дней окорок – подумали, небось, в этом году не отравимся, но, как назло, в этом году тоже не пронесло», – порассуждал Пашинян.