Դամասկոսում ՀՀ դեսպանության դիվանագիտական անձնակազմը շարունակում է աշխատանքը Բեյրութից
«Հայաստանի ԱԳՆ հետևում է Սիրիայում զարգացումներին: Դամասկոսում ՀՀ դեսպանության դիվանագիտական անձնակազմը և Հալեպում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսն աշխատանքն այս պահին շարունակում են Բեյրութից»,- այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից։
Նշվում է, որ նախապես տրամադրված երկու թեժ գծերը շարունակում են գործել (Հալեպում գլխ. հյուպատոսություն՝ +963960003622, Բեյրութում դեսպանություն՝ +96176447205): Հեռախոսային կապի խնդիր լինելու պարագայում Բեյրութում դեսպանությանը նամակներ հնարավոր է ուղարկել [email protected] էլ. հասցեով, որի միջոցով ևս ապահովվում է հնարավորինս օպերատիվ արձագանք:
«Վերջին չորս օրվա ընթացքում դեսպանության թեժ գծին ստացված զանգերի ընթացքում տրվող հարցերը վերաբերում են անհրաժեշտ փաստաթղթերի, գլխավորապես՝ ՀՀ մուտքի վիզաների ձևակերպմանն ու տրամադրմանը: Նշյալ բոլոր դեպքերում ՀՀ դեսպանության կողմից ցուցաբերվում է անհրաժեշտ աջակցություն, այդ թվում՝ Սիրիայից ժամանած հայերին վիզան անվճար տրամադրելու միջոցով:
Հետագա զարգացումներով պայմանավորված նոր որոշումների վերաբերյալ կտեղեկացվի լրացուցիչ»,- հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից։

Дипломатический персонал посольства Армении в Дамаске продолжает работу из Бейрута
МИД Республики Армения следит за развитием событий в Сирии. Как указывается в распространенном МИД РА заявлении, дипломатический состав посольства РА в Дамаске и генеральный консул РА в Алеппо в настоящее время продолжают работу из Бейрута (столица Ливана).
Отмечается, что ранее представленные телефоны горячей линии продолжают работать (Генеральное консульство в Алеппо: +963960003622, посольство в Бейруте: +96176447205).
В случае проблем с телефонной связью письма можно отправить в посольство в Бейруте по электронной почте [email protected]: по этому адресу эл.почты обеспечивается максимально оперативный ответ.
«В течение последних четырех дней вопросы, озвучиваемые во время звонков на телефон горячей линии посольства, касаются оформления и выдачи необходимых документов, в основном въездных виз РА.
Во всех упомянутых случаях посольство РА оказывает необходимую поддержку, в том числе путем предоставления бесплатных виз армянам из Сирии.
Дополнительная информация относительно новых решений будет предоставлена в зависимости от дальнейшего развития событий», – говорится в сообщении.