Դամասկոսում ՀՀ դեսպանության դիվանագիտական անձնակազմը շարունակում է աշխատանքը Բեյրութից
«Հայաստանի ԱԳՆ հետևում է Սիրիայում զարգացումներին: Դամասկոսում ՀՀ դեսպանության դիվանագիտական անձնակազմը և Հալեպում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսն աշխատանքն այս պահին շարունակում են Բեյրութից»,- այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից։
Նշվում է, որ նախապես տրամադրված երկու թեժ գծերը շարունակում են գործել (Հալեպում գլխ. հյուպատոսություն՝ +963960003622, Բեյրութում դեսպանություն՝ +96176447205): Հեռախոսային կապի խնդիր լինելու պարագայում Բեյրութում դեսպանությանը նամակներ հնարավոր է ուղարկել [email protected] էլ. հասցեով, որի միջոցով ևս ապահովվում է հնարավորինս օպերատիվ արձագանք:
«Վերջին չորս օրվա ընթացքում դեսպանության թեժ գծին ստացված զանգերի ընթացքում տրվող հարցերը վերաբերում են անհրաժեշտ փաստաթղթերի, գլխավորապես՝ ՀՀ մուտքի վիզաների ձևակերպմանն ու տրամադրմանը: Նշյալ բոլոր դեպքերում ՀՀ դեսպանության կողմից ցուցաբերվում է անհրաժեշտ աջակցություն, այդ թվում՝ Սիրիայից ժամանած հայերին վիզան անվճար տրամադրելու միջոցով:
Հետագա զարգացումներով պայմանավորված նոր որոշումների վերաբերյալ կտեղեկացվի լրացուցիչ»,- հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից։

The Armenian Foreign ministry is closely monitoring the developments in Syria, it said in a press release on Thursday.
The diplomatic staff of the Armenian Embassy in Damascus, including the Armenian consul general in Aleppo, continue to work in Beirut.
The two hotlines launched previously remain active (the Consulate General in Aleppo: +963960003622, the Embassy in Beirut: +96176447205).
In case of problems with telephone communication, the Armenian Embassy in Beirut can be contacted via e-mail at [email protected].
According to the ministry, in the past four days the hotline requests were related to necessary documents, mainly for Armenian entry visa applications.
"The embassy has provided the necessary support in all cases, issuing visas for Syrian Armenians free of charge," the statement said.