Բավականին հետաքրքիր վիճակահանություն է. Հարոյանը՝ Աշխարհի առաջնության որակավորման փուլի վիճակահանության մասին
16:44 13/12/2024
«Բավականին հետաքրքիր վիճակահանություն է: Պորտուգալիան և Դանիան շատ ուժեղ հավաքականներ ունեն: Մեծ տարբերություն չկա, թե նրանցից որը կլինի մեր մրցակիցը»,- ասել է Հայաստանի ազգային հավաքականի ավագ Վարազդատ Հարոյանը՝ մեկնաբանելով Աշխարհի առաջնության որակավորման փուլի վիճակահանության արդյունքները։
ՀՖՖ պաշտոնական կայքի հետ զրույցում նա նաև ասել է. «Իռլանդիայի հավաքականին շատ լավ ծանոթ ենք, քանի որ վերջերս ենք խաղացել նրանց հետ, իսկ Հունգարիան խաղաոճով և կարգով շատ մոտ է Իռլանդիայի հավաքականին: Պետք է լավ պատրաստվենք և ամեն ինչ անենք՝ հնարավորինս հաջող հանդես գալու համար»:
Հիշեցնենք, որ այսօր Շվեյցարիայի Ցյուրիխ քաղաքում կայացել է ՖԻՖԱ Աշխարհի 2026 թվականի առաջնության որակավորման փուլի վիճակահանությունը: Հայաստանի ազգային հավաքականն ընդգրկվել է F խմբում, որտեղ նրա մրցակիցները կլինեն Ազգերի լիգայի 24/25 թվականի խաղարկության Ա լիգայի փլեյ-օֆֆ փուլի Պորտուգալիա-Դանիա զույգի հաղթողը, ինչպես նաև Հունգարիայի և Իռլանդիայի ընտրանիները:

Весьма интересно: Вараздат Ароян – о жеребьевке отборочного раунда чемпионата мира
13 декабря в швейцарском Цюрихе состоялась жеребьевка отборочного цикла чемпионата мира по футболу ФИФА 2026 г., сообщает сайт Федерации футбола Армении (ФФА).
Национальная сборная Армении попала в группу F, где ее соперниками станут победитель пары раунда плей-офф Лиги А Лиги наций УЕФА-24/25 Португалия - Дания, а также сборные Венгрии и Ирландии.
Капитан национальной сборной Армении Вараздат Ароян в интервью официальному сайту Федерации футбола Армении прокомментировал результаты жеребьевки:
«Довольно интересная жеребьевка. У Португалии и Дании очень сильные команды. Не имеет большого значения, кто из них будет нашим соперником. Мы хорошо знаем ирландскую команду, так как недавно играли с ней, а Венгрия по стилю игры и уровню очень близка к ирландской команде. Нам нужно хорошо подготовиться и сделать все возможное, чтобы выступить как можно успешнее».