Հայաստանին, Վրաստանին և Թուրքիային դեկտեմբերի 14-ին սառնամանիքներ են մոտենում։ Այս մասին հայտնում է «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Լևոն Ազիզյանը։
«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ից հայտնել են, որ Հայաստանի տարածքում դեկտեմբերի 13-14-ին, 17-ին առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ, լեռնային շրջաններում՝ ձյան տեսքով։ Դեկտեմբերի 15-16-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Քամին արևմտյան 2-5մ/վ, առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում դեկտեմբերի 13-ին ՝ 17-20մ/վ, դեկտեմբերի 14-ին՝ 18-23 մ/վ արագությամբ։ ։ Օդի ջերմաստիճանը դեկտեմբերի 13-15-ի գիշերը աստիճանաբար կնվազի 5-7, 14-ի ցերեկը՝ 2-4 աստիճանով։
Երևանում դեկտեմբերի 13-ի և 14-ի գիշերը, 17-ին սպասվում են տեղումներ, քաղաքի բարձրադիր հատվածներում ձյան տեսքով։ Դեկտեմբերի 13-14-ի ցերեկը, 15-16-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Դեկտեմբերի 14-ին սպասվում է նաև քամու ուժգնացում 15-18մ/վ արագությամբ։

На Армению надвигаются морозы
На Армению, Грузию и Турцию с 14-го декабря надвигаются морозы, сообщил директор ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды РА Левон Азизян.
Согласно прогнозам синоптиков, которые приводит центр, 13-14, 17-го декабря в отдельных районах Армении ожидаются осадки, в горных регионах – в виде снега. 15-16 декабря в республике ожидается погода без осадков. Утром 13-го декабря в низинах Араратской долины ожидается туман.
Ветер будет дуть западный со скоростью 2-5 м/с, в отдельных регионах ожидается усиление ветра: 12-13 декабря – с порывами до 17-20 м/с, 14-го – с порывами до 18-23 м/с.
Ночью 13-15 декабря температура воздуха постепенно понизится на 5-7 градусов, а днем 14 декабря – на 2-4 градуса.