Վարշավայից Երևան եկող ինքնաթիռը չի կարողացել վայրէջք կատարել «Զվարթնոց»-ում
LOT Polish Airlines ընկերության Վարշավա-Երևան չվերթի ինքնաթիռը շուրջ մեկ ժամ Հայաստանի օդում պտտվելուց հետո չի կարողացել վայրէջք կատարել «Զվարթնոց» օդանավակայանում։ Ինքնաթին իջել է Թբիլիսիում։
Ուղևորները լուսանկարներ ու տեսանյութեր են հրապարկում օդանավի ներսից՝ դժգոհելով, որ չորս ժամ թռիչքից, մեկ ժամ օդում պտտվելուց հետո իրենց չեն թողնում դուրս գալ օդանավից։ Ավիաընկերության աշխատակիցները հայտնել են, որ վերադառնալու են Վարշավա։
Նույն օդանավում է գտնվում նաև ՔՊ-ական պատգամավոր Արման Եղոյանը։ Սոցցանցում օգտատերից մեկի գրառման ներքո նա հայտնել է.
«Ես էլ եմ նույն ինքնաթիռում, հարցը լուծվեց, ով ցանկանում է դուրս գալ օդանավից Թբիլիսիում, կարող է դուրս գալ»։

Самолеты не смогли приземлиться в ереванском аэропорту «Звартноц» из-за тумана
Так, борт LOT Polish Airlines, выполняющий рейс Варшава-Ереван, после кружения порядка часа в воздушном пространстве Армении так и не смог приземлиться в «Звартноце» и был перенаправлен в Тбилиси.
Пассажиры лайнера публикуют в соцсетях фото и видео, жалуясь, что их не выпускают из салона.
«Что вы творите? Летели 4 часа, больше часа кружили в воздухе, приземлиться не смогли, полетели в Тбилиси. А сейчас не выпускают из самолета, говорят, летим обратно в Варшаву», – написал один из пользователей Facebook.
Находившийся на борту указанного самолета депутат парламента Армении от фракции правящей партии «Гражданский договор» Арман Егоян в комментарии к посту написал: