Հայաստանում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ, Վերին Լարսը փակ է
«Փակ է Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհը:
Սպիտակի և Ստեփանավանի ոլորանները փակ են կցորդիչով բեռնատարների համար։
Սյունիքի մարզի բարձրադիր գոտիների, Գեղարքունիքի մարզի, Արթիկի, Թալինի, Արագածի, Ապարանի, Գառնիի, Աշոցքի տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին և Տիգրանաշենի ոլորաններին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց։
Գորայք-«Զանգեր» կոչվող հատվածում, Կապան քաղաքում և Արագածի տարածաշրջանում տեղում է ձյուն:
Արմավիրի և Արարատի մարզերում մառախուղ է։
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար»,-ասվում է տարածված հաղորդագրության մեջ։

The Rescue Service has warned drivers about closed roads and difficult driving conditions in Armenia on Saturday morning.
The Spitak and Stepanavan serpentines are closed to trailer trucks.
Drivers are warned to watch out for black ice on roads in the highlands of Syunik Province, Gegharkunik Province, as well as in the Artik, Talin, Aragats, Aparan, Garni, Ashotsk regions and the Tigranashen bends.
Fog is observed in the Armavir and Ararat regions.
According to the Department of Emergency Situations of Georgia's Ministry of Internal Affairs and the Crisis Management Center (CMC) of the Russian Ministry of Emergency Situations in North Ossetia, the Stepantsminda-Larsi highway connecting Armenia and Russia via Georgia is closed to all vehicles.