ԱԺ մշտական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում թեկնածու առաջադրելու մասին Աժ նախագահը հայտարարություն է տարածել։
««Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 8-րդ հոդվածի 1-ին մասի 5-րդ կետի եւ 138-րդ հոդվածի 1-ին և 2-րդ մասերի համաձայն` Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունն Առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում թեկնածու է առաջադրել Արսեն Թորոսյանին»,- նշված է ԱԺ նախագահի տեղակալ, ԱԺ նախագահի պարտականությունները ժամանակավոր կատարող Ռուբեն Ռուբինյանի ստորագրած հայտարարության մեջ:
Հիշեցնենք, որ Առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահն էր ՔՊ-ական Նարեկ Զեյնալյանը, ով դադարեցրել է պատգամավորական լիազորությունները։

Зейналяна сменит Арсен Торосян
На сайте Национального Собрания Армении опубликовано заявление председателя НС о выдвижении кандидата на должность председателя постоянной комиссии НС.
«Согласно ст.8.1.5 и ст.138.1-2 "Регламента НС", фракция "Гражданский договор" на должность председателя Постоянной комиссии по вопросам здравоохранения выдвинула кандидатом Арсена Торосяна», - отмечено в заявлении, подписанном вице-спикером НС, врио председателя НС Р.Рубиняном.
Напомним, что председателем Постоянной комиссии по вопросам здравоохранения был Нарек Зейналян от партии ГД, который сложил депутатский мандат.