«Զվարթնոց» օդանավակայանում ուղևորի պայուսակից 10 000 դոլար գողացած տղամարդը ձերբակալվել է
Համայնքային ոստիկանության «Զվարթնոց» օդանավակայանի բաժնում հաղորդում տված քաղաքացին հայտնել էր, որ դեկտեմբերի 14-ի ժամը 10.30-ի սահմաններում Բեյրութ-Երևան չվերթով ծնողների հետ ժամանել է Երևան: Ուղեբեռի ստացման հատվածում ստացել են իրենց ուղեբեռը և մեկնել տուն, որտեղ նկատել են, որ ձեռքի պայուսակներից մեկը չկա, ինչից հետո վերադարձել են օդանավակայան, որտեղ ոստիկանության բաժնում իրենց ներկայացրել են պայուսակը: Պայուսակի պարունակության ստուգմամբ, սակայն, պարզվել է, որ 10 հազար դոլարը բացակայում է:
Ոստիկանության հաղորդմամբ, ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ օդանավակայանի վճարովի ավտոկայանատեղիի առաջին հարկում պայուսակից փողը գողացել է օտարերկրյա քաղաքացի 39-ամյա տղամարդը:
Բացատրական աշխատանքի արդյունքում դեկտեմբերի 15-ին նա ներկայացել է Համայնքային ոստիկանության «Զվարթնոց» օդանավակայանի բաժին, որտեղ խոստովանել է արարքը և ներկայացրել գողացած գումարը:

В ереванском аэропорту «Звартноц» из сумки прилетевшего из Бейрута пассажира украли $10 тыс.
Гражданин сообщил в полицейское отделение ереванского аэропорта «Звартноц», что 14 декабря около 10:30 вместе с родителями он прибыл в Ереван из Бейрута, после получения багажа они отправились домой, где обнаружили пропажу одной из сумок ручной клади.
После обнаружения пропажи указанные пассажиры рейса Бейрут-Ереван вернулись в аэропорт, где в полицейском отделении им предъявили сумку. Однако при проверке содержимого выяснилось, что там нет суммы в размере $10 тыс..
Как сообщают из Полиции, в результате принятых оперативно-розыскных мероприятий выяснилось, что деньги из сумки на первом этаже платной парковки аэропорта украл 39-летний иностранец.
В результате разъяснительно работы 15 декабря он явился в полицейское отделение «Звартноца», где признался в содеянном и вернул украденную сумму.