Այս իշխանության համար բարոյական և գաղափարական գծեր վաղուց չկան.Տիգրան Աբրահամյան
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է, որ Իշխանությունը հանրային-քաղաքական օրակարգում թելադրող լինելու կարգավիճակն այնքան է կարևորում, որ պատրաստ է ամեն ինչի:
«Մի օր թիմակիցների ներքին գրագրությունը կհրապարակեն, մի օր` իրենց տան անկողինը, երրորդ օրն էլ, օրինակ, օրակարգ պահելու համար, մի նախարարի կամուրջից կհրեն-կգցեն կամ մի պատգամավորի կրակի վրա կխանձեն:
Այս իշխանության առաձնահատկությունն այն է, որ նրա համար բարոյական և գաղափարական գծեր վաղուց չկան և իրավիճակ թելադրելու համար պատրաստ են ամենասարսափելիին` ներհասարակական բևեռացման, հազարավոր զոհերի, տարածքային զիջումների, Հայաստանի տեղի ու դերի վաճառքին, միայն մնան իշխանության»,-գրում է Աբրահամյանը:

Тигран Абрамян рассказал, в чем особенность действующей в Армении власти
Власти Армении придают такую важность статусу диктующего в общественно-политической повестке дня, что ради этого готовы на все, написал секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Тигран Абрамян на своей странице в социальной сети Facebook.
«Для этого сегодня они могут опубликовать внутреннюю переписку товарищей по команде, завтра  – показать собственную постель, а послезавтра для удержания повестки, например, они сбросят какого-нибудь министра с моста или подпалят какого-то депутата.
Особенность действующей в Армении власти в том, что у нее уже давно нет моральных и идеологических линий, и чтобы диктовать ситуацию, они готовы на самое ужасное – поляризацию общества, тысячи жертв, территориальные уступки, выставление на торг положения и роли Армении – лишь бы остаться у власти», – отметил Абрамян.