Բաքվում Արցախի ռազմաքաղաքական ղեկավարության գործն ուղարկված է դատարան, առաջիկայում բազում տհաճ տեսարաններ են սպասվում. Աբրահամյան
«Ադրբեջանի իշխանությունը հայտարարել է, որ Արցախի նախկին ռազմաքաղաքական ղեկավարության գործն ուղարկված է դատարան, ինչը նշանակում է, որ Բաքվում ավարտվել է ստեղծագործական-քարոզչական նախապատրաստությունը և առաջիկայում բազում տհաճ տեսարաններ են սպասվում»,- գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
«Բաքվի բանտերում գտնվող հայերը` որևէ մեկին ոչ հայտնի անուններից մինչև նախագահներ Բակո Սահակյան և Արկադի Ղուկասյան, այս պահին գտնվում են ապօրինի գերեվարման մեջ այն պատճառով, որ շատ էին սիրում իրենց հայրենիքը և իրենց ողջ կյանքը նվիրել են Արցախի պետականության կերտմանը, դրա ամրապնդմանն ու հայության շահերի պաշտպանությանը:
Գեներալներ Լևոն Մնացականյանն ու Դավիթ Մանուկյանը մի ամբողջ կյանք անցել են կյանքի ու մահի ճանապարհով` որպես առաքելություն մտքում և սրտում ունենալով հայրենիքի պաշտպանությունը:
Դավիթ Իշխանյանը կամավորականից, մանկավարժից մինչև պետական գործիչ` իր պարտքն է համարել, անձնական նվիրվածությամբ և հոգատարությամբ ծառայել արցախցուն ու Արցախին:
Դավիթ Բաբայանը բազում պատվիրակություններ ընդունել-ճանապարհով երբեք չի մտածել, որ մի օր Արցախը կլինի օկուպացված, իսկ հայի ազգանուն ունեցող անձինք հպարտությամբ կազդարարեն իր հայրենիքի ադրբեջանական լինելու մասին:
Ռուբեն Վարդանյանն էլ Արցախ տեղափոխվելիս, նույնիսկ իր ամենավատ երազներում, Արցախն այսպիսի կապանքներում չէր պատկերացնում:
Արայիկ Հարությունյանին հարցնելու, ասելու շատ բան կա, բայց ոչ մի հայի ճակատագիր չպետք է որոշվի թուրքերի քմահաճույքներով և նրա հետ կապված ցանկացած տեսարան նորմալ հայի համար չի կարող հաճելի լինել:

Абрамян: Дело против незаконно удерживаемых в Азербайджане деятелей Арцаха направлено в суд, впереди – множество неприятных сцен
12:48 18/12/2024
Власти Азербайджана заявили, что дело против бывшего военно-политического руководства Арцаха направлено в суд, что означает, что в Баку завершилась творческо-пропагандистская подготовка и в ближайшее время нас ждет множество неприятных сцен, написал секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Тигран Абрамян на своей странице в социальной сети Facebook.
«Удерживаемые в бакинских тюрьмах армяне, от никому неизвестных имен до президентов Бако Саакяна и Аркадия Гукасяна, в настоящее время находятся в незаконном плену только потому, что они очень любили свою Родину и посвятили всю свою жизнь построению государственности Арцаха, ее укреплению и защите интересов армянства.
Генералы Левон Мнацаканян и Давид Манукян дорогой жизни и смерти прошли целую жизнь – неся в мыслях и в сердце как миссию защиту Родины.
Давид Ишханян – на своем жизненном пути от волонтера, педагога до государственного деятеля – считал своим долгом служить арцахцу и Арцаху с личной преданностью и заботой.
Давид Бабаян, принимая и провожая множество делегаций, никогда не думал, что однажды Арцах будет оккупирован, а люди с армянской фамилией с гордостью провозгласят его Родину азербайджанской.
А Рубен Варданян при переезде в Арцах даже в страшном сне не представлял Арцах в таких оковах.
К Араику Арутюняну много вопросов, но судьба ни одного армянина не должна решаться по прихоти турок, и ни одна сцена с ним не может быть приятной для нормального армянина.