Ծաղկահովիտ-Լեռնապար ճանապարհին փրկարարներն արգելափակումից դուրս են բերել մոտ 135 տրանսպորտային միջոց
08:37 19/12/2024
Դեկտեմբերի 18-ին, ժամը 16։45-ից մինչև դեկտեմբերի 19-ը, ժամը 00։49-ը ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ և մեկ օպերատիվ խումբ եղանակային պայմաններից ելնելով Ծաղկահովիտ-Լեռնապար ավտոճանապարհին իրականացրել են շրջայց և հերթապահություն:
Փրկարար ծառայության հաղորդմամբ, շրջայցի և հերթապահության ընթացքում փրկարարներն արգելափակումից դուրս են բերել մոտ 135 տրանսպորտային միջոց և 300 քաղաքացու ցուցաբերել համապատասխան օգնություն:
Փրկարարների, պարեկային ծառայության և Արագածի ՃՇ աշխատակիցների համատեղ ուժերով վերականգնվել է երթևեկությունը։

Спасатели в Армении вызволили около 135 застрявших транспортных средств
Исходя из погодных условий, в период с 16:45 18 декабря до 00։49 19 декабря, боевой расчет из пожарно-спасательного отряда и оперативная группа областного спасательного управления Спасательной службы МВД Армении проводили патрулирование и дежурство на автодороге Цахкаовит-Лернапар.
По сообщению Спасательной службы, в ходе патрулирования и дежурства спасатели вызволили из заторов около 135 транспортных средств и оказали соответствующую помощь 300 гражданам.
Совместными усилиями спасателей, патрульной службы и сотрудников дорожно-строительной компании Арагаца движение было восстановлено.