ԱՄՆ-ում Սուրբ Ծննդյան շոուի ժամանակ դրոնները բախվել են և ընկել մարդկանց վրա
ԱՄՆ-ում Սուրբ Ծննդյան շոուի ժամանակ երկնքում բախվել են մի քանի դրոններ և ընկել մարդկանց բազմության մեջ։ Կան տուժածներ։ Այս մասին հայտնել է Fox հեռուստաալիքը։
Դեպքը տեղի է ունեցել դեկտեմբերի 21-ին Ֆլորիդայի նահանգի Օռլանդո քաղաքում գտնվող Էլոա լճի վրայով անօդաչու սարքերի ցուցադրության ժամանակ։ Միջադեպի հետևանքով 7-ամյա տղան մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց։ Նրա մայրն ասել է, որ նրան շտապ սրտի վիրահատություն է անհրաժեշտ:
Նա կոչ է արել Օռլանդոյի կառավարությանը և միջոցառման կազմակերպչին պատասխանատվության ենթարկել այս աղետալի շոուի համար:
Գազետա.ռու-ն գրում է, որ դաշնային ավիացիոն վարչությունը հետաքննություն է սկսել։ Քաղաքի իշխանությունները չեղարկել են երկրորդ ցուցադրությունը՝ պատճառաբանելով «տեխնիկական խնդիրներ»:
Ըստ People-ի, միջադեպի կադրերը սոցցանցերում հրապարակվել են մասնակիցների կողմից:
Դրանցից մեկում այն պահն է, երբ դրոններից մեկը դեպի հանդիսատեսն է ընկնում։ Մեկ այլ տեսանյութում մի քանի տասնյակ անօդաչու թռչող սարքեր բախվում են օդում և ընկնում գետնին ու լիճը։

Рождественское шоу в США закончилось травмами зрителей: дроны столкнулись и упали в толпу
Рождественское шоу в США закончилось травмами зрителей после того, как несколько дронов столкнулись в небе и упали прямо в толпу. Об этом сообщает «Газета.Ru» со ссылкой на телеканал Fox.
Это произошло 21 декабря во время шоу дронов над озером Элоа в Орландо, штат Флорида. Семилетний мальчик был доставлен в больницу из-за травм, полученных в результате инцидента. Его мать рассказала, что ему требуется экстренная операция на сердце.
Она призвала правительство Орландо и организатора мероприятия привлечь к ответственности за это катастрофическое шоу.
Федеральное управление гражданской авиации начало расследование. Власти города отменили второе шоу, сославшись на «технические неполадки».
Как сообщает People, кадры происшествия опубликовали в соцсетях участники. На одном из них виден момент, когда один из дронов полетел в сторону зрителей. На другом видео — несколько десятков дронов врезаются в воздухе и падают вниз на землю и в озеро.