Քովիդի պատճառով Փաշինյանն այսօր չի մասնակցի ԱՊՀ երկրների ղեկավարների ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովին
Նիկոլ Փաշինյանը չի մասնակցի այսօր Սանկտ Պետերբուրգում կայանալիք ԱՊՀ երկների ղեկավարների ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովին:
«Երկուշաբթի՝ դեկտեմբերի 23-ին, քովիդի դրական ախտորոշում եմ ունեցել:
Դեկտեմբերի 23-ին և 24-ին մեկուսացել և աշխատել եմ կեցավայրից: Դեկտեմբերի 25-ին ախտորոշումս արդեն բացասական է և վերադառնում եմ աշխատանքային սովորական ռեժիմի:
Այսուհանդերձ, նաև խորհրդակցելով գործընկերների հետ, չեմ մասնակցի այսօր Սանկտ Պետերբուրգում կայանալիք ԱՊՀ երկների ղեկավարների ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովին:
Մինչեւ օրվա վերջ որոշում կկայացնեմ վաղը ԵԱՏՄ բարձրագույն տնտեսական խորհրդի նիստին մասնակցել-չմասնակցելու վերաբերյալ»,- գրել է Նիկոլ Փաշինյանը։

Pashinyan to skip informal CIS summit due to Covid
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has announced his decision to skip the informal summit of the Commonwealth of Independent States (CIS) leaders in St. Petersburg on Wednesday after being diagnosed with Covid-19 a few days ago.
In a Facebook post, Pashinyan revealed that he tested positive for coronavirus on December 23 and spent two days in self-isolation, working from home.
Although his test results came back negative on December 25, "consultations with colleagues led to the decision to refrain from attending the upcoming informal CIS summit."
"A decision on my participation in Thursday's meeting of the Supreme Eurasian Economic Council will be made by the end of the day," Pashinyan added.