«Քրիստինան ճանապարհն ընտրեց առանց ինձ». դերասան Եվգենի Պրոնինին լքել է հայ կինը
Ռուս ճանաչված դերասան 44-ամյա Եվգենի Պրոնինը սոցիալական ցանցում հայտնել է կնոջից՝ Քրիստինա Առուստամովայից բաժանվելու մասին։
Զույգը միասին է եղել ութ տարի։ Ամուսնալուծության նախաձեռնողը դերասանի կինն է։ «Քրիստինան ընտրեց ճանապարհն առանց ինձ, ես դա հարգում եմ: Հավանաբար չափահասի կողմից կշռադատված որոշում է: Դա նրա ընտրությունն է»,- գրել է Պրոնինը սոցցանցում։
Պրոնինը նշել է, որ միշտ երախտապարտ է լինելու իր նախկին կնոջը. «Ութ տարվա ընթացքում մենք շատ բան ենք անցել՝ Covid, արտագաղթ, մենք միշտ միասին ենք եղել, աջակցել ենք միմյանց դժվարին իրավիճակներում։ Ես գրում եմ այս խոսքերը մեծ երախտագիտությամբ և սիրով և չեմ հավատում, որ ամեն ինչ ավարտված է: Շնորհակալ ենք միասին անցած ճանապարհի համար, և ամենակարևորը մեր որդու համար: Ես նայում եմ նրան ու հասկանում, որ ամեն ինչ իզուր չէ»։
«Այս Նոր տարին կդիմավորեմ իմ սիրելի Երևանում առանց ընտանիքիս, բայց կտեսնեմ որդուս, ով, ճակատագրի բերումով, նույնպես ծնվել է դեկտեմբերի 31-ին, ինչպե՞ս կարելի է դրանից հետո չհավատալ հրաշքներին։

«Кристина выбрала дорогу без меня»: актера Евгения Пронина бросила жена-армянка
44-летний российский актер Евгений Пронин в соцсетях объявил о расставании с женой Кристиной Арустамовой, у которой армянские корни.
Пара была вместе восемь лет. Инициатором развода стала жена актера. «Кристина выбрала дорогу без меня, я уважаю это. Вероятно, взвешенное решение взрослого человека. Это ее выбор. Так что мы и тут в тренде 2024 года статистики по разводам», — написал Евгений в соцсетях.
Пронин отметил, что всегда будет благодарен экс-супруге: «За восемь лет мы прошли многое: ковиды, эмиграции, мы были всегда рядом, поддерживали друг друга в сложных ситуациях. Пишу эти слова с большой благодарностью и любовью за то, что было, и не верю, что все закончилось. Спасибо за путь, который мы прошли вместе, а главное за сына. Смотрю на него и понимаю — все не зря!».
«Этот Новый год я буду встречать в любимом Ереване уже без семьи, но увижусь с сыном, который по иронии судьбы родился тоже 31 декабря, как после этого не верить в чудеса.