Հանրային հ/ը որդեգրած գործելաոճի պայմաններում՝ Մայր Աթոռը նպատակահարմար չի համարում Ամենայն Հայոց Հայրապետի ուղերձի հեռարձակումը
Մայր Աթոռից հայտնում են, որ նպատակահարմար չեն համարում Հանրայինի եթերով Ամենայն Հայոց Հայրապետի ուղերձի հեռարձակումը դեկտեմբերի 31-ին ժամը 21:55-ին։
«Հանրային հեռուստաընկերության ամանորյա հեռուստահաղորդումների ծրագրի ազդագրից հայտնի դարձավ, որ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի ամանորյա ուղերձը նախատեսվում է հեռարձակել դեկտեմբերի 31-ին՝ ժամը 21:55-ին։
Հարկ ենք համարում նշել, որ ուղերձի հեռարձակման առնչությամբ Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի և Հանրային հ/ը միջև որևէ քննարկում տեղի չի ունեցել։ Հեռուստաընկերությունը շարունակում է շրջանցել Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսների ամանորյա ուղերձի հեռարձակման՝ տասնամյակների ավանդույթը՝ անտեսելով Մայր Աթոռի դիրքորոշումն ու Հայոց Եկեղեցու հայրենաբնակ և աշխարհասփյուռ հավատացյալների պահանջներն ու սպասումները։
Հեռուստաընկերության որդեգրած գործելաոճի պայմաններում Մայր Աթոռը նպատակահարմար չի նկատում Հանրայինի եթերով Ամենայն Հայոց Հայրապետի ուղերձի հեռարձակումը։
Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի ուղերձը մեզ հասանելի լրատվամիջոցներով կհեռարձակվի Ամանորի գիշերը՝ նախընթաց տարիների ավանդույթով սահմանված ժամին»,- նշում են Մայր Աթոռի տեղեկատվական համակարգից։

При таких методах работы Общественной телекомпании Первопрестольный Св.Эчмиадзин не считает целесообразной трансляцию послания католикоса
17:13 26/12/2024
Из Первопрестольного Святого Эчмиадзина сообщают, что не считают целесообразной трансляцию послания Его Святейшества Гарегина Второго, верховного патриарха и католикоса всех армян, в 21:55 31 декабря.
«Из анонса программы новогодних телепередач Общественной телекомпании стало известно, что новогоднее послание католикоса всех армян планируется транслировать 31 декабря в 21:55.
Считаем нужным отметить, что по поводу трансляции послания между Первопрестольным Св. Эчмиадзином и Общественной телекомпанией обсуждений не проводилось.
Телекомпания продолжает обходить стороной имеющую историю десятилетий традицию трансляции новогоднего послания армянских католикосов, игнорируя позицию Первопрестола, требования и ожидания проживающих на Родине и по всему миру верующих Армянской Церкви.
В условиях избранных телекомпанией методов работы Первопрестольный Святой Эчмиадзин не считает целесообразной трансляцию послания католикоса всех армян в эфире Общественной телекомпании.
Послание католикоса всех армян будет транслироваться доступными нам СМИ в новогоднюю ночь – в традиционное время, как все прошлые годы», – говорится в сообщении пресс-канцелярии Первопрестольного Св. Эчмиадзина.