Կարեն Գիլոյան. Միտք ունեմ հրաժարական տալու
Հրաժարականի դիմում դեռ չեմ ներկայացրել: Վերջնական որոշումը կկայացնեմ դեկտեմբերի 30-ին: Այս մասին NEWS.am Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ԿԳՄՍ փոխնախարար, մարզական հեռուստամեկնաբան Կարեն Գիլոյանը:
Համացանցում շրջանառվում են տեղեկություւններ, ըստ որոնց սպորտի փոխնախարարը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել:
«Ես հրաժարականի դիմում չեմ ներկայացրել և շարունակում եմ պաշտոնավարել որպես ԿԳՄՍ փոխնախարար: Միտք ունեմ հրաժարական տալու:
Մինչև դեկտեմբերի 30-ը քննարկում ունեմ WADA-ի նախագահի հետ: Ինչպես գիտեք, ես ընտրվել եմ Համաշխարհային հակադոպինգային գործակալության (WADA) հիմնադրամի  խորհրդի անդամ, ինձ ավելի լայն հնարավորություններ է առաջարկում: Եթե մինչև դեկտեմբերի 30-ը գամ համաձայնության, տոներից հետո հավանաբար դիմում կգրեմ: WADA-ում ընտրվել եմ 3 տարի ժամկետով՝ 2025 թ. հունվարի 1-ից մինչև 2027 թվական:

Armenia’s Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sports, Karen Giloyan, denies media reports suggesting that he has tendered his resignation.
At the same time, Giloyan, a TV sports commentator, is considering stepping down after his election to the Foundation Board of the World Anti-Doping Agency (WADA).
“I remain in office currently, but I I am considering resigning,” the official told News.am Sport.
“I am planning to hold discussions with the WADA president before December 30. As you know, I have been elected to the WADA Foundation Board, which opens up broader opportunities for me. If we reach an agreement by December 30, I will likely submit resignation after the holidays. I’ve been elected to the WADA board for a 3-year term, from 1 January 2025 to 2027,” Giloyan explained.