Որևէ մեկն այլևս չի կասկածում, որ սրանք հերթական զիջումն անելիս խմբագրելու են երկրի քարտեզը.Տիգրան Աբրահամյան
10:58 30/12/2024
«Կարծում եմ` որևէ մեկը մեր երկրում այլևս չի կասկածում, որ առաջիկայում էլ այս իշխանությունն իր ցանկացած զիջում ժողովրդին ներկայացնելու է որպես «պետական սահմանի ամրապնդում», «ինքնիշխանության վերականգնում» կամ «խաղաղության օրակարգի սահմանում»:
Որևէ մեկն այլևս չի կասկածում, որ սրանք հերթական նահանջի երգը երգելիս դա անելու են առանձնահատուկ հպարտությամբ ու լկտիությամբ:
Որևէ մեկն այլևս չի կասկածում, որ սրանք հերթական զիջումն անելիս խմբագրելու են երկրի քարտեզն ու խրոխտ հայտարարելու, որ դա իրենց անձնական հաղթանակն է, եթե նույնիսկ այդ քարտեզում միայն Երևանը մնա:
Որևէ մեկը մեր երկրում այլևս չի կասկածում, որ Հայաստանի ներկայիս իշխանությունը սպասարկում է մի շահ, որն ակնհայտորեն հայ ժողովրդինը չէ:
Որևէ մեկը մեր երկրում այլևս չի կասկածում (ոմանք դեռևս լուռ), որ փաշինյանական իշխանությունը լիակատար ձախողվել է և Հայաստանի անվտանգությունն ու դիմադրողականությունն ապահովելու մտադրություն չունի:
Հայաստանի գոյությունն ու փաշինյանական իշխանությունը հականիշներ են և քանի սրանք կան, մեր ինքնությունը, արժեհամակարգն ու պետականությունը վտանգված է»:

Тигран Абрамян: Существование Армении и пашиняновская власть – антонимы
Думаю, в нашей стране никто уже не сомневается, что и в дальнейшем действующие власти Армении любые свои уступки будут преподносить народу как «укрепление государственной границы», «восстановление суверенитета» или «установление мирной повестки», написал на своей странице в социальной сети Facebook секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Тигран Абрамян.
«Никто уже не сомневается, что они при преподнесении очередной своей уступки будут делать это с особой гордостью и наглостью.
Никто уже не сомневается, что, идя на очередную уступку, они отредактируют карту страны и гордо провозгласят это собственной победой, даже если на этой карте останется только Ереван.
Никто в нашей стране уже не сомневается, что нынешние власти Армении служат явно не интересам армянского народа.
Никто в нашей стране более не сомневается (некоторые пока молчаливо), что пашиняновская власть потерпела полное фиаско и не намерена обеспечивать безопасность и иммунитет Армении», – отметил депутат.
«Существование Армении и пашиняновская власть – антонимы, и пока последняя существует, наша идентичность, система ценностей и государственность находятся под угрозой», – подчеркнул Тигран Абрамян.