Կաթողիկոսի ելույթը կհեռարձակվի ցանկություն հայտնած հեռուստաալիքներով
Վեհափառ Տիրոջ ամանորյա ուղերձը կհեռարձակվի «Արմենիա», «Երկիր մեդիա», «Կենտրոն», «Հ2», «ԱՐ», «5-րդ ալիք», «Բուն» և իհարկե` Շողակաթ հայկական հեռուստաալիքներով: Այս մասին հայտնել էր Գերագույն հոգևոր խորհրդի անդամ, իրավաբանական գիտությունների դոկտոր Գևորգ Դանիելյանը։
Ավելի վաղ Մայր Աթոռից հայտնել էին, որ նպատակահարմար չեն համարում Հանրայինի եթերով Ամենայն Հայոց Հայրապետի ուղերձի հեռարձակումը դեկտեմբերի 31-ին ժամը 21:55-ին։
«Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի ուղերձը մեզ հասանելի լրատվամիջոցներով կհեռարձակվի Ամանորի գիշերը՝ նախընթաց տարիների ավանդույթով սահմանված ժամին»,-պարզաբանել էին Մայր Աթոռից։
Որ հեռուստաընկերությունները կամավոր կերպով կհեռարձակեն Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի ելույթը, կերևա այդ օրը։

The annual New Year address by Catholicos of All Armenians Karekin II will be aired on eight TV channels, including Armenia TV, Yerkir Media, Kentron, H2, AR, Channel 5, Boon TV and Shoghakat, lawyer Gevorg Danielyan, a member of the Supreme Spiritual Counci, reported on Monday.
Earlier, the Mother See of the Holy Etchmiadzin said it "does not consider it appropriate" for the message to be broadcast on Public TV at 9:55 p.m. local time.
Traditionally, the Armenian church leader’s message has been aired on Public TV and other channels before midnight.