Ալիևը վերահաստատել է՝ Թուրքիայի հետ միասին չեն պատրաստվում հանդուրժել ՀՀ գոյությունը որպես պետություն և նրա հետ խաղաղ ապրել. Գեղամյան
09:52 08/01/2025
«Թշնամական Ադրբեջան պետության նախագահ Ալիևի երեկվա ծավալուն ելույթում, ըստ էության, նոր բան չի ասել։ Միայն վերահաստատել է, որ Թուրքիայի հետ միասին չեն պատրաստվում հանդուրժել Հայաստանի գոյությունը որպես պետություն և առավել ևս՝ նրա հետ խաղաղ ապրել»,- նշել է պ.գ.թ., թյուրքագետ Վարուժան Գեղամյանը։
Ըստ նրա, պետք է արձանագրել հերթական անգամ և մեկընդմիշտ, որ Հայաստանի դե-ֆակտո իշխանության քարոզած «Խաղաղության օրակարգ» և «իրական Հայաստան» օրակարգերի մեռելածին են։
«Այլընտրանքը՝ ուժեղ բանակով, զինված ու տեխնոլոգիապես զարգացող պետությունն է, որը կառավարում են լավագույն կադրերը, ոչ թե ձվածեղի սիրահարները»,- գրել է Վարուժան Գեղամյանը։

Варужан Гегамян: Алиев лишь подтвердил – вместе с Турцией они не собираются терпеть существование Армении как государства
13:27 08/01/2025
«Президент вражеского Армении государства Азербайджан Алиев в своем вчерашнем пространном выступлении, по сути, не сказал ничего нового. Он лишь подтвердил, что вместе с Турцией они не собираются терпеть существование Армении как государства, тем более жить с ней мирно», – написал тюрколог, кандидат исторических наук Варужан Гегамян в своем Telegram-канале.
По словам Гегамяна, нужно вновь и раз и навсегда зафиксировать, что пропагандируемые де-факто властью Армении повестки – «Повестка мира» и «реальная Армения» – нежизнеспособные.
«Альтернатива – это имеющее сильную армию, вооруженное и технологически развивающееся государство, которым управляют лучшие кадры, а не любители омлетов», – подчеркнул Гегамян.