Փաշինյանի նախկին խորհրդական. Նիկոլ Փաշինյանը տեղյակ չէ, թե ինչ է կատարվում երկրում
«Նիկոլ Փաշինյանը գլուխ է գովում, որ հունվարի 1-6-ը օդային ճանապարհով Հայաստան է եկել 20% ավել մարդ, քան անցած տարի։ Սա տիպիկ օրինակ է, թե ինչպես Նիկոլ Փաշինյանը տեղյակ չէ, թե ինչ է կատարվում երկրում»,-երեկ կառավարության նիստում Փաշինյանի հնչեցրած հայտարարությանն այսպես է արձագանքել տնտեսագետ, Նիկոլ Փաշինյանի նախկին խորհրդական Մեսրոպ Առաքելյանը։
Նա մանրամասնել է՝ հայաստանցիների մի մասը Նոր տարին դիմավորում է արտերկրում՝ գնալով Հայաստանից դեկտեմբերի վերջին օրերին և վերադառնով հունվարի առաջին օրերին։

Экс-советник Пашиняна: Никол Пашинян не в курсе происходящего в стране
«Никол Пашинян хвастается, что в период с 1 по 6 января, по сравнению с аналогичным периодом 2024 года, число прибывших в Армению воздушным путем пассажиров увеличилось на 20%. Это типичный пример того, что Никол Пашинян не в курсе происходящего в стране», – так отреагировал на вчерашнее заявление Никола Пашиняна на заседании кабмина экономист, экс-советник Пашиняна Месроп Аракелян.
Он пояснил: часть жителей Армении встречают Новый год за рубежом, покидая республику в последние дни декабря и возвращаясь в первые дни января.