ՌԴ դեսպանը կանչվել է ՀՀ ԱԳՆ
Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը կանչվել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարություն։
«2025թ. հունվարի 12-ին Ռուսաստանի Դաշնության համառուսաստանյան պետական հեռուստատեսության եթերում թողարկված «Շաբաթվա լուրեր» հաղորդման առնչությամբ, որի ընթացքում հնչեցվել էին արհեստականորեն գեներացված խոսույթներ Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխանության և տարածքային ամբողջականության դեմ, հունվարի 15-ին ՀՀ ԱԳ նախարարություն է կանչվել Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը:

The Armenian Foreign Ministry has summoned Russian Ambassador to Armenia Sergey Kopyrkin over a news program featuring anti-Armenian narratives.
“Russian Ambassador to Armenia Sergey Kopyrkin on Wednesday was summoned to the Armenian Foreign Ministry with regards to the "Weekly News" program broadcasted on the All-Russia State Television of the Russian Federation on January 12, 2025, during which artificially generated narratives against the sovereignty and territorial integrity of the Republic of Armenia were voiced,” the ministry said in a statement.