Կարասինը՝ Երևանի քայլերի մասին. Ազարտը քաղաքականության մեջ հաճախ բերում է անսպասելի արդյունքների
Երևանի ակտիվությունն այլ երկրների հետ համագործակցության տարբեր փաստաթղթեր ստորագրելու հարցում կարող է բարդ հետևանքներ ունենալ Հայաստանի և նրա ժողովրդի համար։ Գրել է Դաշնային խորհրդի միջազգային հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Գրիգորի Կարասինը Telegram-ի իր ալիքում։
«Ես մտավախություն ունեմ, որ Հայաստանի ներկայացուցիչների շրջապտույտ գործունեությունը բոլորի հետ և ամեն ինչում համագործակցության վերաբերյալ տարբեր տեսակի պարտավորեցնող փաստաթղթերի ստորագրման հարցում կարող է անսպասելի բարդ հետևանքներ ունենալ այդ երկրի և նրա ժողովրդի համար։
Վերոնշյալ փաստաթղթերի մշակման լրջությունը և դրանց համապատասխանությունը այն պարտավորություններին, որոնք Հայաստանը արդեն ստանձնել է այլ գործընկերների և միջազգային կազմակերպությունների հանդեպ, հարցեր է առաջացնում։ Խոսքը վերաբերում է հատկապես ԵԱՏՄ-ին և ՀԱՊԿ-ին։
Պատմությունից գիտենք, որ քաղաքականության մեջ ազարտը հաճախ բերում է անսպասելի արդյունքների»,- նշել է նա։

Карасин – о шагах Еревана: Азарт в политике нередко приносит не вполне ожидаемые результаты
Активность Еревана в подписании разных документов о сотрудничестве с другими странами может иметь сложные последствия для Армении и ее народа. Об этом написал в своем Telegram-канале председатель Комитета Совета Федерации РФ по международным делам Григорий Карасин.
«Боюсь, что галопирующая активность представителей Армении в подписании разного рода обязывающих документов о сотрудничестве со всеми и во всём может иметь неожиданные для этой страны и её народа сложные последствия.
Вызывает вопросы серьёзность проработки упомянутых документов и их согласуемость с уже взятыми Арменией на себя обязательствами перед другими партнёрами и международными организациями. Не в последнюю очередь это касается ЕАЭС и ОДКБ.
Из истории известно, что азарт в политике нередко приносит не вполне ожидаемые результаты», - отметил он.