Վրաստանի վարչապետը կայցելի Ադրբեջան
Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն հունվարի 17-ին կայցելի Ադրբեջանի Հանրապետություն։ Այս մասին հայտնում է Վրաստանի վարչապետի մամուլի ծառայությունը։
«Այցի շրջանակներում Բաքվում տեղի կունենա Վրաստան-Ադրբեջան տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի նիստ՝ Վրաստանի և Ադրբեջանի Հանրապետության վարչապետների գլխավորությամբ։
Հանձնաժողովի նիստին կմասնակցեն երկու երկրների կառավարությունների անդամները։ Նախատեսվում է դեմ առ դեմ հանդիպում Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեի և Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևի միջև։ Հանդիպումից հետո առաջնորդները ԶԼՄ-ների համար հանդես կգան համատեղ հայտարարություններով։
Վարչապետի գլխավորած վրացական պատվիրակության կազմում են առաջին փոխվարչապետ, էկոնոմիկայի և կայուն զարգացման նախարար Լևան Դավիթաշվիլին, արտաքին գործերի նախարար Մակա Բոչորիշվիլին, շրջակա միջավայրի և գյուղատնտեսության նախարար Դավիթ Սոնգուլաշվիլին, մշակույթի նախարար Թինաթին Ռուխաձեն և ՀՀ կառավարության ղեկավարը»,- 1tv.ge-ի հաղորդմամբ, այս մասին ասվում է Վրաստանի վարչապետի մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ։

Премьер Грузии Ираклий Кобахидзе посетит Азербайджан
Премьер-министр Грузии Ираклий Кобахидзе 17 января посетит Азербайджан. Об этом сообщила пресс-служба премьер-министра Грузии.
В рамках визита в Баку состоится заседание Межправительственной грузино-азербайджанской комиссии по экономическому сотрудничеству под руководством премьер-министров Грузии и Азербайджанской Республики.
В заседании комиссии примут участие члены правительств двух стран. Планируется встреча с глазу на глаз премьер-министра Грузии Ираклия Кобахидзе и президента Азербайджана Ильхама Алиева. После встречи лидеры сделают совместные заявления для СМИ.
В состав грузинской делегации во главе с премьер-министром входят первый вице-премьер, министр экономики и устойчивого развития Леван Давиташвили, министр иностранных дел Мака Бочоришвили, министр окружающей среды и сельского хозяйства Давид Сонгулашвили, министр культуры Тинатин Рухадзе и глава администрации правительства Леван Жоржолиани.