Australian Open. Խաչանովը հաղթել է Դիալոյին և դուրս եկել երրորդ շրջան
Հայազգի ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովը դուրս է եկել Ավստրալիայի բաց առաջնության երրորդ շրջան։ Աշխարհի 19 ռակետ Խաչանովը հաղթել է 86-րդ ռակետ Գաբրիել Դիալոյին։
Հանդիպումը տևել է 3 ժամ 14 րոպե։ Խաչանովը հաղթել է հյուսիսամերիկացուն 7:6 (7-4), 4:6, 6:3, 6:3 հաշվով։
Կարեն Խաչանովի հաջորդ մրցակիցը Australian Open-ում կլինի ամերիկացի Ալեքս Միքելսեն- ավստրալացի Ջեյմս Մաքեյբ հանդիպման հաղթողը։
Թենիսի Ավստրալիայի բաց առաջնությունը մեկնարկել է հունվարի 12-ին, կշարունակվի մինչև հունվարի 26-ը։ Սա մրցաշրջանի «Մեծ սաղավարտի» չորս մրցաշարերից առաջինն է, որն ավանդաբար անցկացվում է Մելբուրնում։

Gabriel Diallo gave Karen Khachanov a battle, but the Canadian couldn't pull off the upset at the Australian Open.
The 23-year-old Montrealer lost 7-6 (4), 4-6, 6-3, 6-3 to the No. 19 seed from Russia in the second round of the season-opening Grand Slam on Thursday, Sportsnet reported.
It was a rematch of October's Almaty Open final, which Khachanov won in three sets as Diallo played in his first career ATP Tour championship match.
Khachanov also beat Diallo, ranked 86th, in the first round of the National Bank Open last year in Montreal.