Փաշինյանը և Ալիևը Դավոսում տնտեսական համաժողովի մասնակիցների ցանկում են
Համաշխարհային տնտեսական ամենամյա համաժողովը կայանալու է  հունվարի 20-24-ը Շվեյցարիայում: Ակնկալվում է, որ այս տարի կմասնակցեն 60 պետությունների և կառավարությունների ղեկավարներ, 350 երկրների կառավարությունների ներկայացուցիչներ 130 երկրներից։
Նախատեսվում է, որ ֆորումին կմասնակցեն ԱՄՆ նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփը, ԵԽ գլխավոր քարտուղարը, Չինաստանի նախագահը, Գերմանիայի կանցլերը։ Հյուրերի ցանկում նշված են նաև Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի,  Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի, Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու, Սիրիայի ԱԳ նախարարի անունները։
Ինչպես նշված է համաժողովի պաշտոնական էջում, սա ցույց է տալիս երկխոսության անհրաժեշտությունն օրեցօր ավելի անորոշ դարձող ժամանակաշրջանում:
Համաշխարհային տնտեսության փոփոխությունների պայմաններում Համաժողովի մասնակիները կքննարկեն, թե  ինչպես վերագործարկել աճը, օգտագործեն նոր տեխնոլոգիաները և ամրապնդեն սոցիալական և տնտեսական ճկունությունը:

Пашинян и Алиев – в списке гостей Всемирного экономического форума в Давосе
С 20 по 24 января в Давосе (Швейцария) на ежегодном Всемирном экономическом форуме лидеры со всего мира обсудят основные глобальные проблемы и приоритеты на предстоящий год.
На встрече соберутся 350 государственных представителей более чем 130 стран, включая 60 глав государств и правительств. В форуме также примут участие представители бизнеса, международных организаций, гражданского общества, научных кругов, СМИ и искусства. Всего во встрече будут участвовать 3 тыс. человек.
Никол Пашинян также примет участие во Всемирном экономическом форуме в Давосе. Среди гостей указаны также глава Еврокомиссии Урсула фон дер Ляйен, вице-премьер Китая Дин Сюэсян, канцлер Германии Олаф Шольц, президент Сербии Александр Вучич, президент Украины Владимир Зеленский, президент Израиля Ицхак Герцог, президент Азербайджана Ильхам Алиев.