Ամենաբարձր մակարդակում լարվածություն չկա. Լևոն Քոչարյանը՝ երկրորդ և երրորդ նախագահների աջակիցների միջև լարվածության մասին
15:08 20/01/2025
«Ճիշտ չեմ համարում ներընդդիմադիր դաշտում բարձրացնել ինչ-որ թեմաներ, որոնք մեծ հաշվով այսօր բան չեն տալու ոչ մեկին»,- ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամաավոր Լևոն Քոչարյանը:
Հարցին՝ ՀՀ նախկին նախագահներ Ռոբերտ Քոչարյանի և Սերժ Սարգսյանի աջակիցների միջև լարվածության կա՞, թե՞ ոչ, Լևոն Քոչարյանը պատասխանեց. «Ես թեման հասկանում եմ, չեմ ուզում  ինչ-որ մեկի խոսքերը մեկնաբանել։ Ես գիտեմ, որ դա կա, հատկապես ֆեյսբուքի տիրույթում ինչ-որ մարդիկ կան, ովքեր իրար հետ կարող են մտնել լեզվակռվի մեջ, փոխադարձ վիրավորանքներ լինեն, մեկը կարող է լինել Ռոբերտ Քոչարյանի աջակիցը, մյուսը՝ ուրիշ քաղաքական թիմի աջակիցը։
Նման բան, որ մենք ինչ-որ մարդկանց ուղղորդենք, ասենք՝ նման բան արեք, բացարձակապես չկա: Դա ուղղորդված չի արվում, մեզ մոտ չկա կուսակցություն, չկան կառույցներ, չկան ձեր սիրած շրջաբերականներից, ուղղակի ինչ-որ մարդիկ են, ովքեր կարող են մեծ հարգանք ունենալ հորս մասով, մեր քաղաքական թիմի առումով և իրենք ինչ որ կարծիք, դիրքորոշում ունենան այլ հարցերով,  դա չի նշանակում, որ իրենց բոլոր դիրքորոշումները մերն են»,- ասաց նա:
Լրագրողի ճշտող հարցին՝  ամենաբարձր մակարդակում լարվածություն կա՞, Լևոն Քոչարյանն ասաց. «Ոչ, չկա լարվածություն»:

Есть ли напряженность между сторонниками экс-президентов Армении Роберта Кочаряна и Сержа Саргсяна? Ответил Левон Кочарян
17:22 20/01/2025
Не считаю правильным поднимать какие-то внутриоппозиционные темы, которые, по большому счету, сейчас не принесут пользы никому. В беседе с журналистами в Национальном Собрании 20 января об этом заявил депутат от фракции «Армения», сын второго президента РА Роберта Кочаряна Левон Кочарян.
В ответ на вопрос, есть ли напряженность между сторонниками бывших президентов Армении Роберта Кочаряна и Сержа Саргсяна, Левон Кочарян сказал: «Я понимаю эту тему, но не хочу комментировать чьи-либо слова. Знаю, что особенно в Facebook определенные люди могут вступать в словесные перепалки, могут озвучивать оскорбления в адрес друг друга. Один может быть сторонником Роберта Кочаряна, второй – другой политической команды.
Но это не означает, что мы кого-то направляем или инструктируем. У нас нет партийных структур или циркуляров, которые бы что-то предписывали. Просто есть люди, которые могут испытывать большое уважение к моему отцу, нашей политической команде, и высказывать свое мнение по разным вопросам. Однако это не значит, что их позиции совпадают с нашими».
На уточняющий вопрос журналиста о том, существует ли напряженность на самом высоком уровне, Левон Кочарян ответил: «Нет, напряженности нет».