Տիկնիզյանի գործակալը մեկնաբանել է «Լոկոմոտիվի» հետ բանակցություններում խաղացողի բարձր պահանջների մասին լուրերը
15:25 23/01/2025
Ֆուտբոլային գործակալ Ալեքսանդր Կլյուևը, ով ներկայացնում է  «Լոկոմոտիվի» և Հայաստանի ազգային հավաքականի խաղացող Նաիր Թիկնիզյանի շահերը, մեկնաբանել է մոսկովյան ակումբի հետ նոր պայմանագրի շուրջ բանակցություններում խաղացողի բարձր պահանջների մասին լուրերը։
«Տիկնիզյանն այժմ ուսումնամարզական հավաքում է, կենտրոնացած է «Լոկոմոտիվի» մարզումների և խաղերի վրա։ Ինչ վերաբերում է Նաիրի՝ բարձր պահանջների ու մնացածի մասին լուրերին, ապա դա կատարյալ անհեթեթություն է։ Ես չգիտեմ, թե ում է պետք այս աղմուկը: Սա չի համապատասխանում իրականությունը։
Ոչ վաղ անցյալում մենք հանդիպում ունեցանք «Լոկոմոտիվի» ղեկավարության հետ պայմանագրի երկարաձգման շուրջ, ամեն ինչ դրական ընթացք ունեցավ։ Ավելացնելու ոչինչ չկա»,- championat.com-ին ասել է Կլյուևը։

Агент Тикнизяна прокомментировал слухи о высоких запросах армянского футболиста в переговорах с «Локо»
15:27 23/01/2025
Футбольный агент Александр Клюев, представляющий интересы игрока «Локомотива» Наира Тикнизяна, прокомментировал слухи о высоких запросах игрока в переговорах с московским клубом о новом контракте.
«Тикнизян сейчас находится на сборах, он сконцентрирован на тренировках и играх за «Локомотив». Что касается новостей о высоких запросах Наира и остальном, то это полный бред. Не знаю, кому нужен этот хайп. Это не соответствует действительности.
Не так давно у нас была встреча с руководством «Локомотива» о продлении контракта, всё прошло позитивно. Больше добавить нечего», — сказал Клюев в беседе с корреспондентом «Чемпионата» Андреем Панковым.