«Կրասնոդարը» հայտարարել է իր թիմի պաշտպան Գեորգի Հարությունյանի՝ հունգարական «Պուշկաշ ակադեմիա» տեղափոխության մասին։
«Շնորհակալ ենք խաղի համար, Ժորա։ Հաջողություն ենք մաղթում հետագա կարիերայում»,-գրել է ակումբի մամուլի ծառայությունից։
Գեորգի Հարությունյանը Կրասնոդարի ակադեմիայի սան է։ Նա իր նորամուտը թիմում նշել է 2022/2023 մրցաշրջանում։
sport.ru-ն գրում է, որ նրա՝ Պուշկասի ակադեմիա տեղափոխվելու գործարքը ենթադրում է ամբողջական տեղափոխություն։
2024/2025 մրցաշրջանում Հարությունյանն ակումբի կազմում անցկացրել է յոթ հանդիպում Ռուսաստանի գավաթի խաղարկությունում և ոչ մի հանդիպում ՌՊԼ-ում։ «Transfermarkt»-ը պաշտպանի շուկայական արժեքը գնահատում է 1 միլիոն եվրո։

Сменивший российское гражданство на армянское защитник «Краснодара» Георгий Арутюнян продолжит карьеру в Венгрии
14:57 25/01/2025
Пресс-служба «Краснодара» сообщает, что защитник Георгий Арутюнян продолжит карьеру в Венгрии.
«Краснодар» и венгерский клуб «Академия Пушкаша» оформили трансфер футболиста.
Георгий Арутюнян — выпускник клубной академии «Краснодара». Он сыграл за основу «быков» 20 матчей, в которых отметился одним забитым мячом.
Ранее сообщалось, что Георгий Арутюнян сменил российское спортивное гражданство на армянское из-за того, что в Армении ему дали возможность выступать за основную национальную команду.