Հայաստանը ռուս զբոսաշրջիկների շրջանում հայտնի արտասահմանյան ուղղությունների շարքում է
Ամանորյա տոների ժամանակ ռուսների նախընտրած  արտասահմանյան ուղղությունների թվում են եղել  Բելառուսը, Թուրքիան և Թաիլանդը։ Այս մասին հաղորդում է Ճամփորդական ագրեգատորների ասոցիացիան՝ վկայակոչելով տարբեր  ծառայությունների տվյալները: «Իզվեստիան» փորձագետների տեղեկություններին ծանոթացել է հունվարի 24-ին։
Օտարերկրյա ուղղությունների լավագույն տասնյակում են նաև Ուզբեկստանը, ԱՄԷ-ն, Վրաստանը, Հայաստանը, Ղազախստանը, Չինաստանը և Իտալիան։
Ամրագրումների ամենամեծ աճը ցույց են տվել Վիետնամը (+44%), Ղազախստանը (+39%) և Հունգարիան (+31%), ինչպես նաև Ինդոնեզիան (+28%), Մալայզիան (+22%), Վրաստանը (+19%)։ %), Ուզբեկստանը և Ճապոնիան (+12%)։ Ավելացել է նաև Դուբայ մեկնողների թիվը։

Armenia has been ranked among the most popular foreign destinations for Russians during the New Year holidays, Izvestia reported, citing the Association of Travel Aggregators (ATAG).
The top 10 destinations also include Belarus, Turkey, Thailand, Uzbekistan, the UAE, Georgia, Kazakhstan, China and Italy.
The countries with the largest increase in bookings were Vietnam (+44%), Kazakhstan (+39%), Hungary (+31%), Indonesia (+28%), Malaysia (+22%), Georgia (+19%), as well as Uzbekistan and Japan (+12%). Dubai also saw a rise in the number of Russian tourists.