Հայաստանը ռուս զբոսաշրջիկների շրջանում հայտնի արտասահմանյան ուղղությունների շարքում է
Ամանորյա տոների ժամանակ ռուսների նախընտրած  արտասահմանյան ուղղությունների թվում են եղել  Բելառուսը, Թուրքիան և Թաիլանդը։ Այս մասին հաղորդում է Ճամփորդական ագրեգատորների ասոցիացիան՝ վկայակոչելով տարբեր  ծառայությունների տվյալները: «Իզվեստիան» փորձագետների տեղեկություններին ծանոթացել է հունվարի 24-ին։
Օտարերկրյա ուղղությունների լավագույն տասնյակում են նաև Ուզբեկստանը, ԱՄԷ-ն, Վրաստանը, Հայաստանը, Ղազախստանը, Չինաստանը և Իտալիան։
Ամրագրումների ամենամեծ աճը ցույց են տվել Վիետնամը (+44%), Ղազախստանը (+39%) և Հունգարիան (+31%), ինչպես նաև Ինդոնեզիան (+28%), Մալայզիան (+22%), Վրաստանը (+19%)։ %), Ուզբեկստանը և Ճապոնիան (+12%)։ Ավելացել է նաև Դուբայ մեկնողների թիվը։

Армения – среди популярных у российских туристов зарубежных направлений
Среди популярных у россиян в новогодние праздники зарубежных направлений оказались Белоруссия, Турция, Таиланд, сообщили в Ассоциации туристических агрегаторов (АТАГ), ссылаясь в том числе на данные сервисов «Островок» и «Путешествия в Т-Банке». «Известия» ознакомились с информацией экспертов 24 января.
В топ-10 зарубежных направлений также вошли Узбекистан, ОАЭ, Грузия, Армения, Казахстан, Китай, Италия.
Наибольший прирост бронирований показали Вьетнам (+44%), Казахстан (+39%) и Венгрия (+31%), а также Индонезия (+28%), Малайзия (+22%), Грузия (+19%), Узбекистан и Япония (+12%). Наблюдался и рост популярности Дубая — в полтора раза.