Մենք նվիրավածությունն ունենք նաև Հայաստանի և Վրաստանի սահմանի սահմանազատման գործընթացին. Միրզոյան
«Հայաստանը պատրաստ է տրանսպորտային ենթակառուցվածքների ապաշրջափակմամբ, նաև մյուս ուղղություններով վերջնականացանել Ադրբեջանի հետ հարաբեությունների կարգավորման գործընթացը»,- Երևանում Վրաստանի ԱԳ նախարար Մակա Բոճորիշվիլիի հետ համատեղ ասուլիսում ասաց ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը։
Նա ընդգծեց, որ Հայաստանի կառավարության դիրքորոշումը նույնն է. «Մենք նվիրված ենք, հետամուտ ենք լինելու խաղաղության օրակարգին։ Դա վերաբերում է թե խաղաղության պայմանագրին, թե տրանսպորտային ենթակառուցվածքների ապաշրջափակմանը,  թե սահմանազատմանը։ Գիտեք՝ Հայաստանի ու Ադրբեջանի  միջև սահմանի սահմանազատման գործընթացում ևս ձեռքբերումներ, պայմանավորվածություններ կան։
Նույն հավատամքն ու նվիրավածությունն ունենք նաև Հայաստանի և Վրաստանի սահմանի սահմանազատման գործընթացին, և մենք պատրաստ ենք շարունակել այս գործընթացը»։

Мирзоян: Мы привержены также процессу делимитации границы Армении с Грузией
Армения готова завершить процесс урегулирования отношений с Азербайджаном разблокированием транспортной инфраструктуры и по другим направлениям, заявил Арарат Мирзоян в ходе совместной пресс-конференции с главой МИД Грузии Макой Бочоришвили в Ереване 30 января.
«Позиция нашего правительства неизменна: мы привержены мирной повестке и будем ее придерживаться. Это касается и мирного договора, и разблокирования транспортной инфраструктуры, и делимитации границы. Вы знаете, что в процессе делимитации границы между Арменией и Азербайджаном также есть достижения, договоренности», – подчеркнул Мирзоян.
«Та же приверженность у нас и процессу делимитации границы с Грузией, и мы готовы продолжить этот процесс», – сказал Мирзоян.