Մենք նվիրավածությունն ունենք նաև Հայաստանի և Վրաստանի սահմանի սահմանազատման գործընթացին. Միրզոյան
«Հայաստանը պատրաստ է տրանսպորտային ենթակառուցվածքների ապաշրջափակմամբ, նաև մյուս ուղղություններով վերջնականացանել Ադրբեջանի հետ հարաբեությունների կարգավորման գործընթացը»,- Երևանում Վրաստանի ԱԳ նախարար Մակա Բոճորիշվիլիի հետ համատեղ ասուլիսում ասաց ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը։
Նա ընդգծեց, որ Հայաստանի կառավարության դիրքորոշումը նույնն է. «Մենք նվիրված ենք, հետամուտ ենք լինելու խաղաղության օրակարգին։ Դա վերաբերում է թե խաղաղության պայմանագրին, թե տրանսպորտային ենթակառուցվածքների ապաշրջափակմանը,  թե սահմանազատմանը։ Գիտեք՝ Հայաստանի ու Ադրբեջանի  միջև սահմանի սահմանազատման գործընթացում ևս ձեռքբերումներ, պայմանավորվածություններ կան։
Նույն հավատամքն ու նվիրավածությունն ունենք նաև Հայաստանի և Վրաստանի սահմանի սահմանազատման գործընթացին, և մենք պատրաստ ենք շարունակել այս գործընթացը»։

Armenia is ready to finalize the normalization of relations with Azerbaijan, including the unblocking of transport links, Foreign Minister Ararat Mirzoyan stated at a joint press conference with his Georgian counterpart Maka Botchorishvili in Yerevan on Thursday.
"We remain committed to the peace agenda, which includes the signing of a peace treaty, the unblocking of transport infrastructure and border delimitation," Mirzoyan remarked, highlighting progress and agreements in the border delimitation process between Armenia and Azerbaijan.
The minister also reaffirmed Armenia’s commitment to border delimitation with Georgia, expressing readiness to continue the process.