Հայտարարագրի լրացման ժամկետը երկարացվեց մինչև նոյեմբերի 1-ը
«Բանկային գաղտնիքը սրբազան կով չէ, որևէ  բանկային գաղտնիք չկա, որ պետությանը հասանելի չի կարող լինել»,- ասուլիսում ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա նաև հայտարարեց, որ հայտարարագրերի լրացման ժամկետը երկարացվեց մինչև նոյեմբերի 1-ը. «Մենք այս տարվա համար հայտարարագրկման ժամկետը կսահմանենք բոլորի համար նոյեմբերի 1» ։
Հիշեցնենք, որ մինչ այս սահմանված վերջնաժամկետը մայիսի 1-ն էր:
«Եթե մարդը ծանրաբեռնվածության, այսինքն կառավարության պատճառով ուշ ստացավ ID քարտը, ենթադրենք 2026 թվականի հունվարին ու 2024 թվականի և 2025թ թվականի համընդհանուր հայտարարագիրը լրացրեց, միաժամանակ կստանա երկու տարվա սոցիալական կրեդիտները»,- ասաց Փաշինյանը։

Pashinyan: Deadline for submission of income declarations extended until November 1
Prime Minister Nikol Pashinyan has announced that the deadline for Armenian citizens to submit annual income declarations has been extended until November 1.
“We have set November 1 as the new deadline for submitting income declarations this year,” he told a press conference on Friday.
Initially, citizens were required to submit their declarations for 2024 by May 1, 2025.
Pashinyan further clarified that if a citizen faces delays in receiving an ID card – such as receiving it in January 2026 due to government-related issues – and has already submitted income declarations for both 2024 and 2025, they will be eligible to receive social credits for both years simultaneously.