ՀՖՖ-ն՝ Հայաստանի ազգային հավաքականի նոր գլխավոր մարզչի նշանակման մասին
«Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան գիտակցում է, որ բոլորը հետաքրքրված են Հայաստանի ազգային հավաքականի նոր գլխավոր մարզչի նշանակման հարցով։ ՀՖՖ-ն շարունակում է ինտենսիվ բանակցությունները մի քանի թեկնածուների հետ»,- նշված է ՀՖՖ հայտարարության մեջ։
Ըստ ՀՖՖ-ի, թեկնածուներից յուրաքանչյուրի հետ ընթանում են անհատական բանակցություններ և հարցազրույցներ, որոնցով պայմանավորված՝  գլխավոր մարզչի վերջնական ընտրությունը ձգձգվում է։
«ՀՖՖ-ն անում է առավելագույնը՝ ամենաօպտիմալ տարբերակն ընտրելու համար: Մոտ ժամանակներս արդեն կունենանք հստակություն թեկնածուների շրջանակի հարցում և կներկայացնենք նրանց ՀՖՖ գործադիր կոմիտեի հաստատմանը»,- նշված է հայտարարության մեջ։

FFA in intensive talks with candidates for Armenia manager
The Football Federation of Armenia (FFA) acknowledges the public interest in the appointment of a new head coach for the Armenian national team and says that it is currently engaged in intensive discussions with several candidates.
"Negotiations and interviews with each candidate are underway, which has led to a delay in the final decision," the FFA said in a statement on Friday.
"The FFA is committed to selecting the most suitable candidate. In the near future, we will finalize the list of candidates and present it to the FFA Executive Committee for approval," it added.