Ոչ թոշակ են ավելացնում, ոչ աշխատավարձ, ու ամեն րոպե մտնում են քաղաքացիների գրպանը. Ակցիա՝ տրանսպորտի թանկացման դեմ
09:39 01/02/2025
«Ոչ թանկացմանը» գրությամբ թռուցիկներով քաղաքացիները հավաքվել են Երևանի տարբեր հատվածներում։
Հիշեցնենք, որ փետրվարի 1-ից մայրաքաղաքի տրանսպորտի ուղեվարձը, մեկ ուղևորության համար,   150 դրամ է։ Շատ քաղաքական, հասարակական ուժեր կոչ են արել բոյկոտել և վճարել 100 դրամ կամ ընդհնարապես չվճարել։
«Ժողովուրդը պետք է միահամուռ վճարի 100 դրամ կամ ընդհանրապես պետք է չվճարենք։
Նստելու ենք ավտոբուսներ ու բաժանելու մեր թռուցիկները։ Քաղաքապետարանի բյուջեում շատ գումար կա, միլիոնավոր գումարներ են աշխատում, թող քիչ լափեն, քիչ ուտեն»,- լրագրողներին ասաց բողոքի ակցիայի մասնակիցը։
«Ես թոշակառու եմ, ինչու պետք է գամ այս ժամին ու կանգնեմ այստեղ՝ պայքարելու իմ իրավունքների համար։ Սա անելո՞ւ բան է»,- նշեց մեկ այլ քաղաքացի։
«Ոչ թոշակ է ավելացնում, ոչ աշխատավարձ, ու ամեն րոպե մտնում են քաղաքացիների գրպանը»,- ասաց ակցիայի մասնակիցը։

«Пусть меньше воруют, не будем платить 150 драмов за проезд»: акции против решения мэрии – в административных районах Еревана
12:13 01/02/2025
Сегодня в разных административных районах Еревана проходят акции против подорожания проезда в городском общественном транспорте. Горожане вышли на акцию  с листовками, на которых написано «Нет подорожанию!».
Напомним, что с 1 февраля стоимость одной поездки в столичном транспорте выросла до 150 драмов. Многие политические и общественные силы призвали к бойкоту и предложили либо платить 100 драмов, либо не платить вовсе.
«Пассажиры консолидированно должны платить либо 100 драмов за одну поездку, либо не платить вовсе.
Мы будем заходить в автобусы и раздавать наши листовки.
В бюджете мэрии Еревана достаточно средств, они получают миллионы, пусть меньше воруют, меньше прикарманивают!» – заявил журналистам один из участников акции.
«Я пенсионер. Почему я должен выходить в столь ранний час и бороться за свои права? Это вообще нормально?» – посетовал другой участник протеста.
«Не повышают ни пенсии, ни зарплаты, а в карманы граждан лезут каждую минуту!» – добавил другой протестующий.