Փաշինյանի ասուլիսի մասին հարցը Աշոտյանին 18+ անեկդոտ հիշեցրեց
«Ակնհայտ է, որ Փաշինյանը փորձում է գաղափարական հիմք ստեղծել սեփական իշխանությունը երկարացնելու Հայաստանը թուրքական աշխարհին ծախելու համար»,-դատարանի դահլիճում պատասխանելով 168.am-ի հարցին՝ հայտարարեց ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը։
Նա մի անեկդոտ հիշեց, ներողություն խնդրեց, որ այն 18+ է։
«Մի կին գալիս է բժշկի մոտ, ասում է՝ բժիշկ, բնական խնդիրներ ունեմ էլի, առավոտ զարթնում եմ՝ ուզում եմ, ցերեկը ուզում եմ, երեկոյան ուզում եմ, գիշերն ուզում եմ։ Բժիշկը զարմացած նայում է, ասում է՝ դուք հիվանդ եք։ Կինը պատասխանում է, հենց դա էի ուզում, մի տեղեկանքի վրա գրեք, որ հիվանդ եմ, թե չէ բոլորն ասում են, որ բ.. եմ»։
«Հիմա ես ասուլիսից, Շվեյցարիայի, Վաշինգտոնի ելույթից այդ տպավովորությունը ստացա։ Նիկոլը բոլորին համոզում է, որ իր իշխանությունը պահելու համար գաղափարական հիմքերը պետք է փոփոխվեն, ինչն ակնհայտ անբարոյականություն է ոչ միայն այսօրվա, այլև անվյալի ու ապագայի հետ կապված»,-ասաց նա՝ ընդգծելով, որ ասուլիսի ընթացքում Նիկոլ Փաշինյանն ապացուցել է, որ ավտորիտար կառավարիչ է, քանի որ գաղափարախոսություն փոխելու մանդատ չունի։
Ինչ վերաբերում է դեպի ԵՄ գնալու վերաբերյալ Փաշինյանի հայտարարություններին, Աշոտյանը հիշեցրեց, որ ընդամենը օրեր առաջ Ադրբեջանը Եվրոպական զարգացման բանկի հետ բազմամիլիարդանոց ծրագիր ստորագրեց, երեկ ԵՄ պաշտոնյաները հայտարարեցին, որ 2025-ին Ադրբեջանի հետ էներգետիկ բուռն համագործակցություն են ունենալու։

Вопрос о пресс-конференции Пашиняна напомнил Ашотяну анекдот 18+
«Очевидно, что Никол Пашинян пытается создать идеологическую базу для продления собственной  власти и продажи Армении турецкому миру», – заявил в зале суда 4 февраля в ответ на вопрос 168.am зампредседателя Республиканской партии Армении Армен Ашотян.
Так, Ашотян вспомнил анекдот 18+, прежде чем рассказать его, попросил прощения:
«Дамочка у сексопатолога:
- Доктор, меня никто не может удовлетворить. Я все время хочу!
- Ну, выйдите замуж.
- Я замужем.
- Ну, тогда заведите любовника.
- Уже шесть.
- Ну, тогда... Тогда вы просто удивительная женщина!
- Тогда дайте мне справку, что я удивительная женщина. А то все вокруг – бл**ь да бл**ь...»
«Так вот, у меня сложилось такое же впечатление после его пресс-конференции, выступлений в Швейцарии и Вашингтоне. Никол всех убеждает, что для сохранения его власти необходимо изменить идеологические основы, что явно аморально», – сказал Ашотян, добавив: в ходе своей пресс-конференции Никол Пашинян доказал, что является авторитарным управленцем, поскольку у него нет мандата на изменение идеологии.
Говоря о стремлении Армении вступить в Европейский союз, Ашотян напомнил: буквально пару дней назад Европейский банк реконструкции и развития подписал с   Азербайджаном многомиллиардную программу, а чиновники ЕС заявили, что 2025 год станет этапом дальнейшего укрепления энергетического сотрудничества с Азербайджаном.