Զինվшծ հարձակnւմ Մերձավան բնակավայրի վարչական ղեկավարի տան ուղղությամբ, կա մեկ զnh
Գիշերը զինված հարձակում է տեղի ունեցել  Փարաքար խոշորացված համայնքի Մերձավան բնակավայրի վարչական ղեկավար Մհեր Ախտոյանի  տան ուղղությամբ։ Կա 1 զոհ, 1 վիրավոր։
«Միջադեպ է տեղի ունեցել։ Հաղորդում ենք ստացել մեկ զոհի, մեկ վիրավորի մասին: Ձեռնարկվում են միջոցառումներ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ»,- Panorama.am-ին հայտնեցին ՆԳՆ հանրային հաղորդակցության և իրազեկման վարչությունից։
Դեպքով զբաղվում է Քննչական կոմիտեն: Panorama.am-ին ՔԿ-ից ասացին, որ դեպքի մասին մանրամասներ կհայտնեն ավելի ուշ։

Вооруженное нападение на дом административного руководителя села Мердзаван в Армении: есть погибший
Ночью вооруженное нападение совершено на дом административного руководителя села Мердзаван укрупненной общины Паракар Армавирской области Армении Мгера Ахтояна. 1 человек погиб, еще 1 ранен.
«Произошел инцидент. К нам поступило сообщение об убийстве одного человека и ранении еще одного лица. Проводятся мероприятия для установления всех обстоятельств происшествия», – сообщили Panorama.am в пресс-службе МВД Армении.
Инцидентом занимается Следственный комитет Армении. Panorama.am сообщили в СК РА, что подробности о происшествии представят позднее.