Աշոցքի տարածաշրջանում բուք է, կան դժվարանցանելի ճանապարհներ
ՆԳՆ Փրկարար ծառայությունը տեղեկացնում է, որ փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից Քարի լիճ և Ամբերդ ամրոց տանող ավտոճանապարհները։
Սարավան-«Զանգեր» կոչվող ճանապարհահատվածը փակ է կցորդիչով բեռնատարների համար:
Կիրանց-Ոսկեպար ավտոճանապարհը դժվարանցանելի է բեռնատարների համար։
Վարդենյաց լեռնանցքը դժվարանցանելի է կցորդիչով բեռնատարների համար:
Սյունիքի, Տավուշի մարզերում, Արագածի տարածաշրջանում, Սարավան-«Զանգեր» կոչվող հատվածում, Վարդենյաց լեռնանցքում, Տիգրանաշենի ոլորաններում, Վանաձոր, Ստեփանավան, Տաշիր, Սպիտակ, Հրազդան քաղաքներում տեղում է ձյուն:
«Զանգեր» կոչվող հատվածում մառախուղ է, ինչը զգալիորեն նվազեցնում է տեսանելիությունը։
Գորայք-«Զանգեր» կոչվող հատվածում և Աշոցքի տարածաշրջանում բուք է:
Հաշվի առնելով եղանակային պայմաններն ու տեղումները՝ ՆԳՆ Ոստիկանությունն ու Փրկարար ծառայությունը հանրապետության ողջ տարածքում իրականացնում են ուժեղացված ծառայություն՝ ապահովելով երթևեկության մասնակիցների անվտանգությունը։

Снег и метели блокируют трассы Армении: полиция и спасатели работают в усиленном режиме
Спасательная служба МВД сообщает, что в Республике Армения по положению на 12:51 четверга, 6 февраля, закрыты автодороги, ведущие от высокогорной метеорологической станции «Амберд» к озеру Кари и крепости Амберд.
Участок дороги под названием Сараван-«Зангер» закрыт для проезда грузовых автомобилей с прицепом.
Дорога Киранц-Воскепар труднопроходима для грузовиков.
Перевал Варденяц труднопроходим для грузовиков с прицепом.
В Сюникской и Тавушской областях, в районе Арагаца, на участке дороги под названием Сараван-«Зангер», на перевале Варденяц, на серпантинах Тигранашена, в городах Ванадзор, Степанаван, Ташир, Спитак и Раздан шел снег.
На участке под названием «Зангер» наблюдается туман, что существенно снижает видимость.
Метель разыгралась на участке под названием Горайк-«Зангер» и в районе Ашоцка.
С учетом погодных условий Полиция и Спасательная служба МВД на территории Армении несут усиленное дежурство, обеспечивая безопасность участников дорожного движения.