Գործադուլավորներն ակնարկում են համակարգող խորհրդի անդամների վրա ճնշումներ գործադրելու մասին
«Եվս մեկ անգամ  ընդգծում են, սա աշխատավորական ակցիա է՝ սոցիալական արդարության վերականգնման համար»,-ԶՊՄԿ մուտքի մոտ ընթացող բազմամդր բողոքի ակցիայի ժամանակ հայտարարեց գործադուլ հայտարարած աշխատակիցներից մեկը, ինչին հետևեցին ծափահարություններ ու բացականչություններ։
Ելույթ ունեցողն ընդգծեց՝ բողոքի ակցիան ի սկզբանե չի ունեցել, չունի ու չի ունենալու քաղաքական երանգ։
Հիշեցնենք, որ արդեն մեկ շաբաթ ԶՊՄԿ հարյուրավոր աշխատակիցներ գործադուլ են հայտարարել՝ պահանջելով աշխատավարձերի բարձրացում, աշխատանքային պայմանների բարելավում։
Այսօր բողոքի ակցիային մասնակցում են նաև  քաջարանցի կանայք, երեխաներ։ Ելույթ ունեցողներն ասացին՝ բազմաթիվ հաղորդագրություններ են ստանում ի սատարումն իրենց։
«Կոմբինատի 22 տոկոսը պատկանում է կառավարությանը, հետևաբար ՀՀ յուրաքանչյուր քաղաքացի հանդիսանում է հանքի սեփականատեր ու իրավունք ունի իր տեսակետը հայտնելու հարցի վերաբերյալ»,-ասաց աշխատակիցներից մեկը։
Մեկ այլ աշխատակից ընդգծեց, որ ինքնաբուխ ակցիան ունի համակարգող խորհուրդ։
«Եթե կան մարդիկ, որոնք կարծում են՝ համակարգող խորհրդի անդամներին չեզոքացնելով կամ ճնշումներ գործադրելով մարել, խնդրում եմ ապարդյուն ջանքեր չգործադրել»,-հայտարարեց բողոքի ակցիային մասնակցող աշխատակիցը։

Бастующие на ЗММК намекают на давление на членов координационного совета
«Еще раз подчеркиваем: это акция трудящихся – за восстановление социальной справедливости», – заявил один из бастующих работников Зангезурского медно-молибденового комбината (ЗММК) в Сюникской области Армении во время многолюдной акции протеста у входа в предприятие. Его слова присутствующие встретили аплодисментами и громкими возгласами.
Выступающий акцентировал внимание на том, что у акции протеста изначально не было, нет сейчас и не будет в будущем политического подтекста.
Напомним, бастующие уже неделю работники Зангезурского медно-молибденового комбината требуют повышения зарплат и улучшения условий труда.
Сегодня в акции протеста участвуют также семьи бастующих из Каджарана. Бастующие указали – получают множество сообщений в поддержку.
«Владельцем 22% акций ЗММК является правительство Армении. Соответственно каждый гражданин Армении является владельцем рудника и имеет право высказать свое мнение по этому вопросу», – сказал один из сотрудников.
Другой сотрудник подчеркнул, что у стихийной акции есть координационный совет.
«Если есть люди, которые думают, что могут погасить протест, нейтрализовав членов координационного совета или оказав давление, прошу их не прилагать напрасных усилий», — заявил участвующий в акции протеста сотрудник ЗММК.