Լղճված, աննորմալ, անմարդկային պայմաններ, 20-25 րոպե սպասել ու սառել...և վճարել 150 դրամ. Քաղաքացիները շարունակում են բոյկոտը
11:37 07/02/2025
«Լղճված, աննորմալ, անմարդկային պայմաններով երթևեկել, տրանսպորտին սպասել 20-25 րոպե ու վճարել 150 դրամ...  չգիտեմ՝ ինչով են արդարացնում թանկացումը։ Տրանսպորտի հարցն այդպես էլ մնաց չլուծված»,-  ասաց  քաղաքացին, ով դեմ է Երևանում հասարակական տրանսպորտի թանկացմանը։
Նա նշեց, որ հասարակ բնակչի  ձայնը չի լսվում քաղաքապետարանում, «ասեք՝ կանենք»-ը չի գործում ընտրություններից ի վեր։
«Մենք հարկեր ենք վճարում։ Իրենք օգտվում են ծառայողական ավտոբուսներից, իրենց մեքենաներից, երբ օգտվեն հանրային տրանսպորտից, նոր կլուծվի խնդիրը»,- ասաց քաղաքացին։
«Ստիպված վճարում եմ 150 դրամ,  այլ ճար կա՞ այս կառավարության դեմ։ Երբեմն միանում եմ բոյկոտեին, երբեմն ամաչում եմ իմ տարիքից»,- նշեց մեկ այլ քաղաքացի։
Քաղաքացիները դժգոհում են նաև, որ տրանսպորտն անկանոն է աշխատում, երբեմն նույնիսկ հնարավոր չի լինում բարձրանալ, քանի որ լիքն է լինում։
«Օր է լինում հանգիստ է  լինում, օր է լինում՝ լիքը, օր է լինում շուտ է գալիս, օր էլ լինում՝  սառում ենք կանգառներում»,- նշեց քաղաքացին։
Ավտոբուսներից մեկ վարորդն ասաց. «Շատ զայրացած եմ։ Քաղաքացիները շատ արհամարհական բարձրանում են, արհամարհում են վարորդներին, շնորհակալություն էլ չեն հայտնում չվճարելու դպքում»։

Boycott of bus fare increase continues in Yerevan
Many commuters continue boycotting a significant increase in public transport fares in Yerevan, citing poor service. Bus fares rose from 100 to 150 drams in Yerevan starting from February 1.
One citizen, who continues to defy the fare hike, said, "We’re traveling in deplorable conditions, waiting 20-25 minutes for a bus and now paying 150 drams. I don’t understand how they justify this increase. The issue of public transport remains unresolved."
She emphasized that the voices of ordinary citizens remain unheard at the city hall, accusing the ruling faction of failure to deliver on its election promises to address public concerns.
"We pay taxes while they use official cars and their own vehicles. If they were forced to use public transport themselves, only then would this issue be resolved," another commuter remarked.
"I’m forced to pay the 150 drams, what other option do I have against this government? Sometimes I join the boycott, but other times I feel ashamed because of my age," a third complained.
Yerevan residents also expressed dissatisfaction with the irregular operations of public transport, stressing that overcrowding often makes it impossible to get on a bus.