Եթե սա սրիկայություն չէ՞, բա ինչ է. Լևոն Քոչարյանը՝ Ալեն Սիմոնյանի հայտարարության մասին
«Ամեն անգամ, երբ մտածում ենք, որ անբարոյականությունն ինչ-որ չափ պետք է ունենան, այս մարդիկ կրկին գալիս են ասելու, որ չէ՝ այդ չափն էլ ավելի կարա իջնի, սրիկայության չափեն էլ կարա իջնի»,-ԱԺ ճեպազրույցների ժամանակ ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Լևոն Քոչարյանը՝ մեկնաբանելով Ալեն Սիմոնյանի՝ «արցախցիները մնային կռվեին»։
Քոչարյանը հայտնեց, որ կատարվածի պատճառը իրենք են՝ սկսած 2018 թվականի իրենց 0-ական կետից, «ինչ ուզում՝ բանակցում ենք» -ից, մինչև պատերազմ։
«Հետո էլ գնացին Էրդողանի և Ալիևի դիմաց ստորագրեցին ու ճանաչեցին Արցախն Ադրբեջանի կազմում, որից հետո եղավ 9 ամիս բլոկադա, որից հետո մարդիկ սոված-ծարավ հարձակման են ենթարկվում, որի ժամանակ ՀՀ ղեկավարությունն ասում է, որ չի միջամտելու։ Սա սրիկայություն չէ՞, բա ինչ է, էդ մարդիկ այսօր այստեղ ծանր վիճակում հայտնված՝ մի հատ էլ ասում են՝ պետք է մնայիք, կռվեիք»,-ասաց Լևոն Քոչարյանը, նշելով, որ նորմալ մարդու ուղեղում այն չի տեղավորվում։

«Что это, если не подлость?» Левон Кочарян – о высказываниях Алена Симоняна
«Всякий раз, когда нам кажется, что это верх безнравственности, эти люди доказывают, что и это еще не предел», – так депутат от фракции «Армения» Левон Кочарян в беседе с журналистами в Национальном Собрании 12 февраля прокомментировал очередное скандальное заявление спикера НС РА Алена Симоняна про арцахцев.
«Причина всего того, что произошло – они сами, начиная с 2018 года, когда говорили о переговорах «с нулевой точки» и «о чем хотим, о том и ведем переговоры». Довели до войны, потом пошли в присутствии Эрдогана и Алиева признали Арцах частью Азербайджана.
За этим последовала 9-месячная блокада, после чего обреченные на голод люди подверглись нападению. Власти Армении при этом заявили о невмешательстве. Что это, если не подлость? Мало того, что люди все это пережили, здесь оказались в тяжелых условиях, так им еще и говорят – мол, остались бы и сражались. В голове нормального человека такое не укладывается», – отметил Левон Кочарян.