«Փետրվարի երրորդ տասնօրյակում կարծես թե ունենալու ենք եղանակային լուրջ իրադարձություններ»,-գրել է «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը։
Միաժամանակ կենտրոնի կանխատեսումների համաձայն, Երևանում փետրվարի 13-ի ուշ երեկոյան, 14-ին, 15-ի գիշերը, 18-ի երեկոյան սպասվում է ձյուն։ Փետրվարի 15-ի ցերեկը, 16-17-ին, 18-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Մարզերում փետրվարի 13-ի ուշ երեկոյան առանձին շրջաններում, 14-ին շրջանների զգալի մասում, 15-ին, 18-ին առանձին շրջաններում սպասվում է ձյուն։ Փետրվարի 16-17-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Քամին՝ հարավարևելյան 2-5մ/վ, փետրվարի 17-18-ին սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 17-20մ/վ արագությամբ։ Օդի ջերմաստիճանը փետրվարի 14-ի գիշերը կբարձրանա 4-6 , 17-18-ին և գիշերը և ցերեկը ևս 3-5 աստիճանով։

Гагик Суренян спрогнозировал серьезные погодные сюрпризы в Армении
«Похоже, в третьей декаде февраля нас ждут серьезные погодные явления», - написал на своей странице в соцсети Facebook заместитель директора Центра гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении Гагик Суренян.
Согласно прогнозам синоптиков, которые приводит Центр, в Ереване поздно вечером 13-го, 14-го, ночью 15-го, вечером 18-го февраля ожидается снег. Днем 15-го, 16-17, ночью 18-го февраля ожидается погода без осадков.
Поздно вечером 13-го февраля в отдельных регионах, 14-го в большинстве регионов, 15-го, 18-го в отдельных регионах Армении ожидается снег. 16-17 февраля ожидается погода без осадков.
Ветер юго-восточный со скоростью 2-5 м/с, 17-18 февраля ожидается усиление ветра со скоростью 17-2 м/с.
Ночью 14-го февраля температура воздуха повысится на 4-6 градусов, ночью и днем – еще на 3-5 градусов.