Ողբերգական դեպք Գյումրիում. Տանը հայտնաբերել են տղամարդու մարմին և անգիտակից վիճակում գտնվող կնոջ
Shamshyan.com-ի տեղեկություններով, ժամը 13։30-ի սահմաններում  ՆԳՆ փրկարար ծառայության օպերատիվ կառավարման կենտրոնում տեղեկություն է ստացվել, որ Գյումրի քաղաքի բնակիչները երկար ժամանակ է՝ չեն արձագանքում դռան թակոցներին։
Փրկարարները բացել են Գյումրի քաղաքի Խորենացի փողոցի տներից մեկի դուռը, որտեղ հայտնաբերվել են Շիրակի մարզի բնակիչներ 50-ամյա Կարապետ Հ․-ն՝ մահացած վիճակում և 83-ամյա Լենա Ղ․-ն՝ անգիտակից վիճակում, ով շտապօգնության ավտոմեքենայով տեղափոխվել է «Գյումրի» բժշկական կենտրոն, որտեղ գիտակցության չգալով մահացել է։
Դեպքի մասին ոստիկանության Մուշի բաժնից տեղեկությունը փոխանցել են ՀՀ Քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչություն, որտեղից ժամանել է քննչական խումբը։ Քննիչի որոշմամբ նշանակվել են դատաբժշկական փորձաքննություններ։

Трагический инцидент в Гюмри: в одном из домов обнаружили тело 50-летнего мужчины и пожилую женщину без сознания
Трагический инцидент произошел несколько дней назад в Ширакской области Армении. Подробности приводит сайт криминальной хроники Shamshyan.com.
Согласно информации, около 13:30 9 февраля в местный отдел полиции и центр оперативного управления спасательной службы поступило сообщение о том, что жители одного из домов в городе Гюмри уже длительное время не отзываются на стук в дверь.
Спасатели открыли дверь дома на улице Хоренаци в Гюмри, обнаружили тело 50-летнего Карапета Г., а также 83-летнюю Лену Г. в бессознательном состоянии. Женщина на машине скорой помощи была перевезена в медцентр «Гюмри», где скончалась, не приходя в сознание.