Կայացել է «Հայրենիք» կուսակցության հերթական համագումարը
Այսօր՝ փետրվարի 15-ին կայացել է «Հայրենիք» կուսակցության հերթական համագումարը։ Համագումարը քննարկել և հաստատել է կուսակցության նախագահի և վերստուգիչ հանձնաժողովի հաշվետվությունները, հաստատվել է նաև կուսակցության փոփոխված կանոնադրությունը։
«Հայրենիք» կուսակցության մամուլի քարտուղար Սոս Հակոբյանի փոխանցմամբ, համագումարը անցկացրել է նաև կուսակցության ղեկավար կազմի ընտրություններ, որոնց արդյունքներով «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ է ընտրվել Արթուր Վանեցյանը։
Կուսակցության մշտապես գործող ղեկավար մարմնի՝ Գործադիր մարմնի (նախկին կանոնադրութամբ՝ «Խորհուրդ») անդամներ են ընտրվել՝ Խաչիկ Գալստյանը, Արսեն Բաբայանը, Սոս Հակոբյանը, Ռոբերտ Հարությունյանը, Արմինա Դարբինյանը, Նարինե Ադոնցը, Վարդան Ոսկանյանը, Բաբկեն Հարությունյանը, Վահե Դոխոյանը։ Կուսակցության վերստուգիչ հանձնաժողովի նախագահ է ընտրվել Զավեն Հակոբյանը։
Քննարկվել են նաև ՀՀ-ում ներքաղաքաքական բնույթ ունեցող և կուսակցության հետագա աշխատանքների կազմակերպմանն առնչվող մի շարք հարցեր։

В Армении состоялся съезд партии «Отечество»
Сегодня, 15 февраля, состоялся очередной съезд партии «Айреник» («Отечество»). Съезд рассмотрел и утвердил отчеты председателя партии и контрольной комиссии, утвержден также измененный устав партии.
Как сообщает пресс-секретарь партии «Отечество» Сос Акопян, на съезде состоялись также выборы руководящего состава политсилы, по итогам которых председателем партии «Отечество» избран Артур Ванецян.
В состав постоянно действующего руководящего органа партии – Исполнительного органа (по прежнему уставу – «Совет») – были избраны Хачик Галстян, Арсен Бабаян, Сос Акопян, Роберт Арутюнян, Армина Дарбинян, Нарине Адонц, Вардан Восканян, Бабкен Арутюнян и Ваге Дохоян. Председателем контрольной комиссии партии избран Завен Акопян.
Были обсуждены вопросы внутриполитического характера в Республике Армения, а также  связанные с организацией дальнейшей работы партии вопросы.