Դուք հոգեպե՞ս պատրաստ եք վերադառնալու ԱԱԾ մեկուսարան. Հարց Քոչարյանին
«Դուք հոգեպե՞ս պատրաստ եք վերադառնալու ԱԱԾ մեկուսարան»,-ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին հարց ուղղեց «Ժողովուրդ» օրաթերթի լրագրողը՝ նշելով, որ ընրություններին ընդառաջ ընդդիմադիրների նկատմամբ նոր գործեր են հարուցվում, հներն են բացվում։
«Մի քիչ էլ կարոտում ենք»,-կատակով արձագանքեց ՀՀ երկորրդ նախագահը՝ ընդգծելով, որ այս իշխանությունից ամեն ինչ սպասում է։
Նա նշեց, շինծու քրեական գործեր սարքելու մասնակիցները, սրիկայական հրամաններ կատարողները պետք է հիշեն գալու է պատասխան տալու ժամանակը, ի՞նչ են անելու իրենք 2026 թվականի հունիս ամսից հետո կամ դրանից ավելի շուտ։
Ինչ վերաբերում է առաջիկա ընտրություններին մասնակցության մասին հարցին, Քոչարյանն ասաց՝ դաշինքում, խմբակցությունում այդ հարցը չի քննարկվել։
«Ինչ էլ ասեմ, իմ անձնական կարծիքն է, որը դեռ քննարկված չէ։ Իհարկե, դաշինքը ծանրակշիռ մասնակցություն է ունենալու բոլոր գործընթացներին՝ լինի ինչ-որ մեկի նախաձեռնությամբ փողոային պայքար, թե արտահերթ ընտրություններ։ Ֆորմատի մասով չեմ կարող որևէ բան հստակեցնել։ Իմ մոտեցումը հետևյալն է, ամենից պրագմատիկ ֆորմատով պետք է մասնակցել, պրագմատիկ ասելոբ ի նկատի ունեմ այն ֆորմատը, որը առավելագույն հաջողություն կապահովի այդ պահի դրությամբ։ ավել բան չեմ կարող ասել»,-նշեց նա։

«Вы психологически готовы вернуться в изолятор СНБ?» Вопрос Роберту Кочаряну
«Вы психологически готовы вернуться в изолятор СНБ?» – спросил второго президента Армении Роберта Кочаряна на пресс-конференции 17 февраля журналист газеты «Жоховурд», отметив, что в преддверии выборов в Армении против оппозиционеров возбуждаются новые дела, возобновляются старые.
«Даже немного скучаем», – пошутил в ответ второй президент РА, подчеркнув: от действующих в Армении властей можно ожидать все, что угодно.
Он отметил, что участвующие в возбуждении сфабрикованных дел, исполнители подлых приказов должны помнить – придет и время ответить за свои действия, что они будут делать после июня 2026 года или еще раньше?
Что касается вопроса об участии в предстоящих выборах,  Кочарян указал: в блоке, во фракции «Армения» этот вопрос не обсуждался.
«То, что я скажу сейчас, это мое личное мнение, которое еще не обсуждалось. Конечно, блок будет иметь весомое участие во всех процессах – будь то уличная борьба по чьей-то инициативе или очередные или внеочередные выборы. Что касается формата, не могу сейчас сказать ничего точного. Придерживаюсь следующего подхода: должны принять участие в самом прагматичном формате. Под прагматичным форматом подразумеваю формат, который обеспечит наибольший успех на данный момент. Пока могу сказать столько», – отметил он.