Բրազիլացի զույգը սահմանել է ամենաերկար ամուսնության համաշխարհային ռեկորդը
Բրազիլացի զույգը ամենաերկար ամուսնության համաշխարհային ռեկորդ է սահմանել։ Այս մասին հայտնում է UPI-ն։
Ամուսիններ Մանուել Անգելիմ Դինոն և Մարիա դե Սոուզա Դինոն պաշտոնապես գրանցվել են Գինեսի ռեկորդների գրքում՝ որպես ամենաերկար ամուսնություն ունեցող զույգը։ Նրանց ամուսնությունը, որը տևել է 84 տարի 77 օր, հաստատվել է Սուրբ Վալենտինի օրը LongeviQuest կազմակերպության օգնությամբ, որը մասնագիտացած է երկարակյացների կյանքի ուսումնասիրության մեջ։
Մանուելը և Մարիան ծանոթացել են 1936 թվականին և ամուսնացել են 1940 թվականին Բրազիլիայի Սեարա նահանգի Բոա Վենտուրա մատուռում։ Իրենց համատեղ կյանքի տարիների ընթացքում նրանք մեծացրել են 13 երեխաների, ունեն 55 թոռ, 54 ծոռ:
Գազետա.ռու-ն գրում է, որ նրանց սիրո և հավատարմության պատմությունը ոգեշնչում է ոչ միայն նրանց մեծ ընտանիքին, այլև ամբողջ աշխարհի մարդկանց: Գինեսի ռեկորդների գրքի ներկայացուցիչները նշել են, որ այդքան երկար ամուսնությունը հազվագյուտ ու զարմանալի ձեռքբերում է, որն արժանի է հատուկ ուշադրության։

Бразильская пара попала в Книгу рекордов Гиннесса, живя в браке 84 года
Супруги Мануэл Ангелим Дино и Мария де Соуза Дино официально вошли в Книгу рекордов Гиннесса как пара с самым долгим браком среди ныне живущих. Их семейный союз, который длится уже 84 года и 77 дней, был подтвержден на День святого Валентина при содействии организации LongeviQuest, специализирующейся на изучении долгожителей.
Мануэль и Мария познакомились в 1936 году, а в 1940 году сыграли свадьбу в часовне Боа Вентура в штате Сеара, Бразилия. За годы совместной жизни они воспитали 13 детей, а также стали дедушкой и бабушкой для 55 внуков, 54 правнуков и 12 праправнуков.
Их история любви и верности вдохновляет не только их многочисленную семью, но и людей по всему миру. Представители Книги рекордов Гиннесса отметили, что такой продолжительный брак — это редкое и удивительное достижение, которое заслуживает особого внимания, передает gazeta.ru.