«ԱՌԿԱ» գործակալությունը գործարկել է Armbanks.am թարմացված բանկային պորտալը
«ԱՌԿԱ» լրատվական գործակալությունը հայտնում է Armbanks.am թարմացված բանկային պորտալի գործարկման մասին, որն ավելի ժամանակակից և ֆունկցիոնալ է դարձել։
«Մենք ձգտում ենք ֆինանսական տեղեկատվությունը դարձնել հասանելի և հասկանալի յուրաքանչյուրին: Թարմացված Armbanks.am-ը ոչ միայն նորությունների աղբյուր է, այլև լիարժեք գործիք նրանց համար, ովքեր ցանկանում են տեղեկացված լինել ֆինանսաբանկային հատվածի առանցքային իրադարձությունների մասին և ուզում են ընդունել կշռադատված որոշումներ»,- նշել է «ԱՌԿԱ» գործակալության տնօրեն Կոնստանտին Պետրոսովը:
Հարթակի նոր տարբերակն օգտատերերի համար ընդլայնում է բանկային և ֆինանսական հատվածների, կրիպտոարժույթի, ինչպես նաև երկրում և աշխարհում կապիտալի շուկայի մասին ակտուալ տեղեկատվություն որոնելու հնարավորությունը։
«ԱՌԿԱ» լրատվական գործակալությունը (arka.am) գործում է 1996 թվականի մայիսի 1-ից։ Այսօր «ԱՌԿԱ» մեդիա հոլդինգում ընդգրկված են նաև հեռահաղորդակցության և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտը լուսաբանող arkatelecom.am պորտալը և armbanks.am ֆինանսաբանկային պորտալը։
Այսօր գործակալության հաճախորդների թվում են ԱՄՀ–ն, ՎԶԵԲ–ը, IFC–ին, ԵԱԶԲ–ն, BSTDB–ին և այլք:
Բանկային պորտալը (www.armbanks.am) գործում է 2009 թվականի հոկտեմբերից և այսօր հանդիսանում է համացանցի հայկական հատվածի առաջատար ֆինանսաբանկային նախագծերից մեկը։

ARKA News Agency announces the launch of the updated banking portal Armbanks.am, which has become more up-to-date and functional.
“We seek to make financial information accessible and understandable to everyone. The updated armbanks.am is not just a news resource, but a full-fledged tool for those who want to stay up-to-date with key events in the world of finance and banking and make well-weighted decisions,” said Konstantin Petrosov, Director of ARKA News Agency.
The new version of the platform expands users' opportunities to search for up-to-date information on banks and finance, cryptocurrencies, as well as the capital market both in Armenia and the world.
ARKA News Agency (arka.am) has been operating since May 1, 1996. Today, the ARKA media holding also includes the arkatelecom.am telecommunications and high technology portal and the armbanks.am finance and banking portal. Today, the agency's clients include the IMF, EBRD, IFC, EDB, BSTDB and others.
The banking portal armbanks.am has been operating since October 2009 and is currently one of the leading projects on finance and banking topics in the Armenian Internet.