«ԱՌԿԱ» գործակալությունը գործարկել է Armbanks.am թարմացված բանկային պորտալը
«ԱՌԿԱ» լրատվական գործակալությունը հայտնում է Armbanks.am թարմացված բանկային պորտալի գործարկման մասին, որն ավելի ժամանակակից և ֆունկցիոնալ է դարձել։
«Մենք ձգտում ենք ֆինանսական տեղեկատվությունը դարձնել հասանելի և հասկանալի յուրաքանչյուրին: Թարմացված Armbanks.am-ը ոչ միայն նորությունների աղբյուր է, այլև լիարժեք գործիք նրանց համար, ովքեր ցանկանում են տեղեկացված լինել ֆինանսաբանկային հատվածի առանցքային իրադարձությունների մասին և ուզում են ընդունել կշռադատված որոշումներ»,- նշել է «ԱՌԿԱ» գործակալության տնօրեն Կոնստանտին Պետրոսովը:
Հարթակի նոր տարբերակն օգտատերերի համար ընդլայնում է բանկային և ֆինանսական հատվածների, կրիպտոարժույթի, ինչպես նաև երկրում և աշխարհում կապիտալի շուկայի մասին ակտուալ տեղեկատվություն որոնելու հնարավորությունը։
«ԱՌԿԱ» լրատվական գործակալությունը (arka.am) գործում է 1996 թվականի մայիսի 1-ից։ Այսօր «ԱՌԿԱ» մեդիա հոլդինգում ընդգրկված են նաև հեռահաղորդակցության և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտը լուսաբանող arkatelecom.am պորտալը և armbanks.am ֆինանսաբանկային պորտալը։
Այսօր գործակալության հաճախորդների թվում են ԱՄՀ–ն, ՎԶԵԲ–ը, IFC–ին, ԵԱԶԲ–ն, BSTDB–ին և այլք:
Բանկային պորտալը (www.armbanks.am) գործում է 2009 թվականի հոկտեմբերից և այսօր հանդիսանում է համացանցի հայկական հատվածի առաջատար ֆինանսաբանկային նախագծերից մեկը։

Агентство «АРКА» запустило обновленный банковский портал Armbanks.am
Информационное агентство «АРКА» сообщает о запуске обновленного банковского портала Armbanks.am, который стал более современным и функциональным.
«Мы стремимся сделать финансовую информацию доступной и понятной каждому. Обновленный Armbanks.am – это не просто источник новостей, а полноценный инструмент для тех, кто хочет быть в курсе ключевых событий в финансово-банковском секторе и желает принимать взвешенные решения», – отметил директор агентства «АРКА» Константин Петросов.
Новая версия платформы расширяет для пользователей возможности поиска актуальной информации о банковском и финансовом секторах, криптовалютах, а также о рынке капитала в стране и мире.
Информационное агентство «АРКА» arka.am функционирует с 1 мая 1996 года. Сегодня в медиахолдинг «АРКА» входят также портал по телекоммуникациям и высоким технологиям arkatelecom.am и финансово-банковcкий портал armbanks.am. В числе клиентов агентства сегодня МВФ, ЕБРР, IFC, ЕАБР, BSTDB и другие.
Банковский портал www.armbanks.am функционирует с октября 2009 года и сегодня является одним из ведущих проектов финансово-банковской тематики в армянском сегменте интернета.