ԱՄՆ պետքարտուղար. Ինչ-որ պահի ԵՄ-ն պետք է լինի բանակցությունների սեղանի շուրջ
Եվրամիությունն անխուսափելիորեն պետք է մասնակցի բանակցություններին։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, հայտարարել է ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն։
«Եվրամիությունը ինչ-որ պահի պետք է լինի բանակցությունների սեղանի շուրջ, քանի որ նա նաև պատժամիջոցներ է սահմանել: Բայց այստեղ գլխավորը նպատակն է, և մենք համաձայն ենք դրա հետ. նպատակն է վերջ տալ այս հակամարտությունը արդար, երկարաժամկետ, կայուն և ընդունելի բոլոր կողմերի համար», - ասել նա լրագրողներին Էր Ռիադում ռուս ներկայացուցիչների հետ հանդիպումից հետո:
AP-ի հաղորդմամբ, ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն նաև ասել է, որ Ռուսաստանը և ԱՄՆ-ը պայմանավորվել են վերականգնել Մոսկվայում և Վաշինգտոնում դեսպանատների աշխատակիցների նախկին թվաքանակը։

Европейский Союз неизбежно должен будет принять участие в переговорах, заявил госсекретарь США Марко Рубио. Его слова приводит РИА Новости.
"Европейский Союз в какой-то момент должен будет оказаться за столом переговоров, потому что он также вводил санкции. Но главное здесь — цель, и мы согласны с ней: цель состоит в том, чтобы положить конец этому конфликту таким образом, который будет справедливым, долгосрочным, устойчивым и приемлемым для всех сторон", — сказал он журналистам по итогам встречи с представителями РФ в Эр-Рияде.
Госсекретарь США Марко Рубио заявил также, что Россия и США договорились восстановить прежнюю численность сотрудников посольств в Москве и Вашингтоне, передает AP.