Մաստարա-Լանջիկ հատվածում մեկ տասնյակից ավելի մեքենաներ են բախվել, կան տուժածներ
Հայաստանի Մ-1 ավտոճանապարհի Մաստարա-Լանջիկ հատվածում մեկ տասնյակից ավելի մեքենաներ են բախվել։ Ըստ նախնական տվյալների՝ այս պահին կա 4 տուժած, և դեպի Երևան ճանապարհը երկկողմանի փակվել է:
ՆԳՆ հաղորդմամբ, նշված հատվածում ծառայություն են իրականացնում ՆԳՆ Փրկարար ծառայության և Ոստիկանության աշխատակիցներ։ Ձեռնարկվում են միջոցառումներ ճանապարհահատվածը բացելու ուղղությամբ։
ՆԳՆ Ոստիկանությունն ու Փրկարար ծառայությունը շարունակում են ուժեղացված ծառայություն իրականացնել ճանապարհներին։
«Հարգելի´վարորդներ, կրկին հորդորում ենք երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով, լինել զգոն, խստագույնս պահպանել ճանապարհային երթևեկության կանոնները»,-նշել են ՆԳՆ-ից։

На участке Мастара-Ланджик в Армении столкнулись более 10 автомобилей: пострадали 4 человека
На участке Мастара-Ланджик автодороги М-1 в Армении столкнулись более десятка автомобилей. По предварительным данным, на данный момент пострадали 4 человека, дорога в Ереван перекрыта в обоих направлениях.
Как передает пресс-служба МВД Армении, на указанном участке несут службу сотрудники Спасательной службы МВД и полиции. Принимаются меры по открытию для проезда данного участка дороги.
Полиция и Спасательная служба МВД продолжают нести усиленную службу на дорогах республики.
«Уважаемые водители, вновь призываем вас ездить исключительно на укомплектованных зимними шинами автомобилях, быть бдительными и строго соблюдать правила дорожного движения», – отметили в МВД.