Հատուկ ջոկատայինների կողմից բերման են ենթարկվել Վարդան Ղուկասյանը և իր թիկնապահը
Քիչ առաջ  քրեական ոստիկանության հատուկ ջոկատայինների կողմից բերման են ենթարկվել Վարդան Ղուկասյանը և իր թիկնապահը:
«Հարգելի գյումրեցիներ,
Հայտնում ենք, որ քիչ առաջ ապօրինի կերպով քրեական ոստիկանության հատուկ ջոկատայինների կողմից բերման են ենթարկվել Վարդան Ղուկասյանը և իր թիկնապահը: Սա օրվա իշխանական պարագլխի հրամանով կատարված գործողություն է` ուղղված լռեցնելու գյումրեցու ձայնը:
Մարզային վարչության շենքի դուռը կրկին ապօրինաբար փակվել է Վարդան Ղուկասյանի փաստաբանի առջև: Կոչ ենք անում բոլոր գյումրեցիներին ինքնաբուխ կերպով հավաքվել շինության մուտքի մոտ»,-նշված է Ղուկասյանի ֆեյսբուքյան էջում։
Հիշեցնենք, որ Գյումրու նախկին քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանը հայտարարել էր մարտի 30-ին Գյումրու արտահերթ ընտրություններին մասնակցելու մասին։ Ըստ ԿԸՀ հաստատած ժամանակացույցի, թեկնածուների առաջադրումները մեկնարկում են վաղը։

Спецназовцы Уголовной полиции Армении подвергли приводу экс-мэра Гюмри Вардана Гукасяна и его телохранителя
Немногим ранее были подвергнуты приводу бывший мэр города Гюмри Ширакской области Армении Вардан Гукасян и его телохранитель.
«Дорогие гюмрийцы!
Сообщаем, что немногим ранее Вардан Гукасян и его телохранитель незаконно были подвергнуты приводу спецназом уголовной полиции. Это действие, совершенное по приказу главаря сегодняшних властей, направленное на то, чтобы заставить замолчать гюмрийцев.
Адвокат Вардана Гукасяна незаконно не допущен к нему в областное управление. Мы призываем всех жителей Гюмри стихийно собраться у входа в здание в управление (полиции)», – говорится в сообщении на странице Гукасяна в соцсети.
Напомним, что Вардан Гукасян ранее сообщил о намерении принять участие в предстоящих 30 марта выборах в Гюмри. Согласно утвержденному ЦИК Армении графику, выдвижение кандидатов на выборах в Гюмри начинается завтра.