Փետրվարի 20-ին, ժամը 15։15-ին Արագածոտնի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Լանջիկ-Մաստարա ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ․ բախվել են մեկ տասնյակից ավելի ավտոմեքենաներ։
Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության օպերատիվ խումբը, հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ և մեկ օպերատիվ խումբ։
Պարզվել է, որ Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհի 82-րդ կմ-ին բախվել է մոտ 20 տրանսպորտային միջոց, ինչի հետևանքով ավտոճանապարհը դարձել է միակողմանի երթևեկելի։
Վթարի հետևանքով տուժած 5 քաղաքացու տեղում շտապօգնության աշխատակիցները ցուցաբերել են համապատասխան բուժօգնություն։
Փրկարարները հոսանքազրկել են երեք ավտոմեքենա և փակել գազի բալոնների փականները։
Փրկարարները պարեկային ծառայության և ՃՇՇ աշխատակիցների հետ վթարված տրանսպորտային միջոցները դուրս են բերել երթևեկելի հատվածից և տեղափոխել ավտոքարշակի վրա․ ճանապարհը դարձել է երթևեկելի։

На трассе Ереван-Гюмри в Армении столкнулись около 20 автомобилей
20 февраля около 15:15 в центр кризисного управления Арагацотнского областного спасательного управления Спасательной службы МВД Армении поступило сообщение о том, что на автодороге Ланджик-Мастара произошло ДТП, столкнулись свыше 10 автомобилей.
На место происшествия направились боевой расчет из пожарно-спасательного отряда и оперативная группа.
Выяснилось, что на 82-м км автодороги Ереван-Гюмри столкнулись около 20 транспортных средств, в результате чего дорога оказалась открыта для проезда только в одном направлении.
Пострадавшим вследствие ДТП 5 гражданам врачи «Скорой помощи» на месте оказали соответствующую медпомощь.
Спасатели вместе с патрульными и дорожными строителями эвакуировали попавшие в аварию транспортные средства с проезжей части, дорога открылась для проезда.